Andre Greipel i Charlotte Becker zostali uznani najlepszymi, niemieckimi kolarzami – w plebiscycie magazynu Radsport i czytelników portalu niemieckiej federacji kolarskiej.

Greipel (HTC-Columbia) został najskuteczniejszym sprinterem na świecie. W tym roku odniósł 21 zwycięstw. Dla porównania, jego kolega Mark Cavendish był drugi w zestawieniu z jedenastoma sukcesami na koncie. Greipel był silny w całym sezonie, zdobywając trzy zwycięstwa etapowe oraz generalkę w Tour Down Under. Zdobył jeden etap w Giro d’Italia, trzy zwycięstwa etapowe w Tour of Britain we wrześniu. Od nowego sezonu przenosi się do Omega Pharma-Lotto.

HTC-Columbia zdominowała konkurencję mężczyzn. Czytelnicy drugie miejsce przyznali młodemu Johnowi Degenkolb, który zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Świata do 23 lat w jeździe na czas i podpisał kontrakt z amerykańskim zespołem w 2011 roku. Trzeci był Tony Martin z HTC-Columbia, który był trzeci na Mistrzostwach Świata na czas w wyścigu elity.

Zwycięstwo Becker w kategorii kobiet było sporym zaskoczeniem. Mniej doświadczona kolarka pokonała Judith Arndt i Inę-Yoko Teutenberg, również z drużyny HTC-Columbia. 27-latka zdobyła tytuł Mistrzyni Niemiec w wyścigu ze startu wspólnego oraz srebrny medal w jeździe na czas. Zdobyła kilka mniejszych wyścigów w sezonie dla Cervelo TestTeam. Nic dziwnego że podobnie jak John Dagenkolb podpisała umowę z HTC-Columbia na nadchodzący sezon.

Poprzedni artykułVoeckler: „Kolarstwo jest coraz czystsze”