W 2011 r. mistrzostwa świata w jeździe na czas będą organizowane przez Kopenhagę zgodnie z planem. Rada miasta przyjęła trasę tego wyścigu.

Kilku radnych próbowało zablokować zaproponowaną trasę czasówki, która prowadzi przez centrum miasta. Począwszy i skończywszy na placu ratuszowym .Politycy twierdzili, że dochód z zawodów nie jest wart zamykania ruchu w mieście przez trzy dni.

Jednakże, zdaniem portalu dr.dk rada miasta odrzuciła ten sprzeciw i zatwierdziła ostateczną trasę próby czasowej. Również wyścig ze startu wspólnego elity wystartuje spod ratusza.

Organizator kolarskiego mundialu, przedstawiciel Duńskiego Związki Kolarskiego, Jesper Worze powiedział wcześniej, że ma nadzieję iż trasa będzie zatwierdzona, i nie będzie zmuszony do przeniesienia imprezy do innego miejsca poza miastem.

W 2011 r. mistrzostwa świata mają odbyć się w dniach od 19 do 25 września  w stolicy Danii. Na trasę mistrzostw mają powrócić juniorzy, którzy od kilku lat swój światowy czempionat rozgrywali w innym miejscu i terminie niż seniorzy i młodzieżowcy.

Trasa wyścigu w 2011.r preferuje sprinterów.

Foto: www.copenhagenphotos.dk