Okulary Oakley Split zapewniają doskonałe pole widzenia. Na rynku światowym pojawiły się w lipcu tego roku. W Polsce są jak dotychczas jeszcze trudno dostępne, ale możliwe do zdobycia. Za granicą cena okularów wynosi około 200 Euro.

Okulary Split to pomniejszona wersja doskonale znanych w zawodowym peletonie Oackley Jawbone. Zastosowany w okularach Plutonit pozwala nam na doskonałe widzenie. Soczewki są tak skonstruowane, że nie powodują zniekształceń. W okularach Oakley Split nie ma również zaburzeń odległości. Soczewki High Definition Optics HDO, mimo dużej krzywizny soczewki oraz ich  tajne szlifowanie, gwarantuje nam taka sama wizje w każdym punkcie soczewki. Polaryzacja osadzona w soczewkach w opatentowany przez Oakley sposób nie powoduje zniekształceń, w 99% filtruje refleksy świetlne.

Lustro Iridium na soczewce powoduje głębię kolorów oraz zmniejsza odbicia promieni słonecznych od świecących powierzchni. Dzięki technologii Hydrophobic łatwiej się utrzymuje soczewki idealnie czyste, powoduje, ze soczewki staja się bardziej antystatyczne, odprowadza znacznie szybciej np. krople deszczu.

Galopente