Zespołowi Team Katiusza pozostały jeszcze dwa dni, z dwóch tygodni obozu na którym przebywają w raju dla kolarzy Calpe, nadmorskiej miejscowości w Hiszpanii. Ostatnio ekipa testowała nowe rowery dostarczone przez firmę Focus.

Do zespołu dołączył nowy doradca Mario Cipollini, który będzie pomagać w doskonaleniu młodych sprinterów w zespole.

Nowi w zespole: Leif Hoste, Yuri Trofimov, Aleksandr Kuschynski i Vladimir Isaychev nadal trenowali w strojach swoich byłych ekip.

Oficjalna prezentacja zespołu odbędzie się w Moskwie w styczniu. Tymczasem zespół ma nadzieję, że będzie to kolejny, udany sezon dla ekipy. Przypomnijmy, że w sezonie 2010 Joaquin Rodriguez triumfował w rankingu światowym rankingu UCI. Hiszpan wysoko kończył Wielkie Toury oraz był w czołówkach wiosennych klasyków. W sumie uzbierał 551 punktów, pokonując Alberto Contadora i Philippe`a Gilberta.

Rodriguez wygrał Volta Ciclista a Catalunya na wiosnę, jak również etapy w Tour de France i Vuelta a España. Zajął drugie miejsce w Fleche Wallonne, czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Vuelta a España, piąte miejsce w Clasica San Sebastian, siódme w Paryż-Nicea, ósme w klasyfikacji generalnej Tour de France i dziewiąte miejsce w Tour de Suisse.

Foto: www.corvospro.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments