Nowy zespół Movistar – znany dawniej jako Caisse d’Epargne – przedłużył kontrakty z większością swoich dostawców sprzętu, w tym Pinarello, Campagnolo, Selle Italia i Elite.

Campagnolo dostarczy zawodnikom zupełnie nowe komponenty elektronicznej grupy osprzętu. Bliższe dane techniczne całości wyposażenia rowerów nie są, jak dotychczas, oficjalnie udostępnione opinii publicznej. Firma Campagnolo potwierdziła, że Movistar będzie jedynym zespołem wyposażonym w tego typu sprzęt w nadchodzącym sezonie.

Wizualnie komponenty mają być podobne do Shimano Dura-Ace Di2, bateria zasilająca ma być umieszczona pod koszykiem na bidon. Jeżeli chodzi o kasetę, korbę i łańcuch zespół zamierza porozumieć się w tej sprawie z Shimano lub SRAM. Z pewnością rowery mają być wyposażone w jedenasto – biegową kasetę.

Oficjalnym dostawcą kasków dla zespołu będzie hiszpański Catlike, która zastąpi Giro. Zawodnicy mają zostać wyposażeni w modele Whisper Plus oraz Chrono Aero Plus. Oba te modele przeszły delikatny lifting w porównaniu z sezonem 2010. Zmiany nie są zbyt diametralne. Hiszpański producent skupił się nad poprawą aerodynamiki kasków, mocowaniem oraz ogólnym komfortem głowy.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z takim zespołem jak Moviestar. Drużyną zarządza Eusebio Unzúe, który prowadzi najlepsze zespoły w kolarskim, zawodowym peletonie od ponad 30 lat, to powoduje, że jesteśmy spokojni o wyniki, daje nam dużo pewności siebie i radości”, powiedział prezes Catlike, Pepe del Ramo.

Galopente

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam

Uuu, Catlike. Też mam kask tej firmy. Profeska. 😀

Bartosz
Bartosz

Czy to znaczy że Movistar może jeździć na przerzutkach i klamkach campy i do tego korby np Srama????Bardzo mało prawdopodobne…