Thor Hushovd i Philippe Gilbert będą rywalizować ze sobą w wiosennych klasykach w przyszłym roku, ale przez to, że obaj zawodnicy mieszkają w Monaco, razem będą do nich się przygotowywać.

“Czasami trenujemy z Gilbertem“, powiedział Hushovd, który będzie jeździć w przyszłym sezonie dla Garmin-Cervelo. “Przez to w pewnym sensie stawiamy sobie wyzwania, a ja w ten sposób lepiej przykładam się do treningu”.

“On jest jednym z najsilniejszych zawodników w stawce i jest najlepszy w stawianiu sobie celów, które chce osiągnąć oraz znakomicie spisuje się na pagórkach”, powiedział dla agencji informacyjnej Ritzau.

Gilbert (Omega Pharma-Lotto) wygrał w tym roku Amstel Gold Race i Giro di Lombardia. On i Hushovd planują wspólne treningi wtedy kiedy będzie to tylko możliwe.

Trener Hushovda, w Atli Kvålsvoll chce mieć pewność, że Norweg będzie w formie na początku roku, ponieważ Paryż-Roubaix jest pierwszym celem mistrza świata w nowym sezonie.

“W Monako mieszka całe mnóstwo znakomitych zawodników, a wśród nich są:  Tom Boonen, Mark Renshaw, Simon Gerrans i Jeremy Hunt, ale Gilbert i Thor pasują szczególnie do siebie” powiedział Kvålsvoll.

Hushovd otworzy swój sezon od wyścigów dookoła Kataru i Omanu. Po Paryż-Roubaix, jego  celem będzie Tour de France i obrona tytułu mistrza świata w Kopenhadze.

Foto: www.corvospro.com