Fabian Cancellara potwierdził, że w przyszłym sezonie będzie jeździł dla Luksemburg Pro Cycling Project. Szwajcar potwierdził tę informację podczas ceremonii w Brukseli, gdzie został wyróżniony jako kolarz roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Dziennikarzy Kolarskich.

Zespół także poinformował, że kontrakt został podpisany na trzy lata i obecny mistrz świata w jeździe na czas będzie występował w nowej ekipie.

“Podpisanie kontraktu z takim zawodnikiem jak Cancellara, to dostarczenie do naszej ekipy jednej z najbardziej znaczących osobowości w szosowym kolarstwie zawodowym“, powiedział szef zespołu Brian Nygaard. “On przynosi ze sobą olbrzymie pokłady doświadczenia i wyników do naszego projektu. Jesteśmy niezmiernie dumni, że mamy go na pokładzie”.

“Miałem wiele ciekawych opcji, ale w końcu przekonałem się, że projekt z Luksemburga posiada wszystko to, czego będę potrzebował do dalszego doskonalenia się“, powiedział Cancellara. “Jest to unikalne połączenie znanych osobistości z nowym otoczeniem, który zapewni ciągłość. Ja natomiast jestem zmotywowany, by ta ekipa była jedna z najlepszych w naszym sporcie”.

“Moim celem jest wygranie jak największej ilości historycznych wyścigów. To byłoby dla mnie wielkie osiągnięcie. Ten zespół jest w stanie zagwarantować mi pomoc w tym kierunku”.

Kompletny skład Luksemburg Cycling Project na 2011.r, liczy 25 zawodników:

Frank i Andy Schleck, Daniele Bennati, Will Clarke, Stefan Denifl, Brice Feillu, Jakob Fuglsang, Linus Gerdemann, Dominik Klemme, Anders Lund, Maxime Monfort, Martin Mortensen, Giacomo Nizzolo , Stuart O’Grady, Martin Pedersen, Bruno Pires, Joost Posthuma, Tom Stamsneijder, Davide Vigano, Jens Voigt, Robert Wagner, Fabian Wegmann, Wouter Weylandt i Zaugg Oliver.

Foto: www.corvospro.com