Zespół Katusha ogłosił, że nowym pracownikiem ekipy będzie Mario Cipollini. Zadaniem Włocha będzie praca z młodymi rosyjskimi sprinterami.

Mistrz świata z 2002r. będzie współpracował z zawodnikami z ekipy ProTeam, Continental i z zespołem U-23. Największym brylantem pod wodzą Cipolliniego wydaje się być Denis Galimzyanov, który znakomicie finiszował podczas hiszpańskiej Vuelty.

„Nasza organizacja jest coraz bardziej uporządkowana: doświadczenie byłego mistrza świata z pewnością nam się przyda”,  powiedział kierownik zespołu Andrei Tchmil w oświadczeniu wydanym przez zespół.

„Każdy zna jego umiejętności sprinterskie, znakomicie umiał je wykorzystywać. Teraz mam nadzieję, że podzieli się tymi doświadczeniami z naszymi kolarzami. To naprawdę będzie coś ekstra. On będzie szefem młodych, utalentowanych zawodników w naszym projekcie”.

Tchmil liczy również na to, że Cipollini będzie współpracował z liderem zespołu,  Filippo Pozzato aby pomóc mu w osiągnięciu większych sukcesów w 2011 roku. Jednak wydaje się że po Pozzato nie jest zadowolony z tego faktu, po tym jak padł ofiarą krytyki z ust Supermario (Więcej > tutaj)

„Niektórzy sądzą, Mario Cipollini w Katushy pojawił się po to aby mi pomóc, że będzie jakimś moim mentorem dzięki któremu będę więcej wygrywał. Nie mam nic przeciwko niemu i to nie ja decyduje kto pracuje w zespole Katusha, ale wiem że jego obecność nie pomoże mi wygrać więcej. I myślę że Andrei Tchmil myśli tak samo jak ja„, powiedział Pozzato.

Foto: www.corvospro.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments