Philippe Gilbert zamierza wziąć udział w wiosennych klasykach w sezonie 2011, ale jego celem będzie Ronde van Vlaanderen.

Lider zespołu Omega Pharma – Lotto jest jednym z najbardziej utalentowanych zawodników specjalizujących się w wyścigach klasycznych. W obecnym sezonie wygrał Amstel Gold Race i Wyścig Dookoła Lombardii. Jego umiejętności górskie, świetne rozpoznanie taktyczne, szybkie i ostre finisze sprawiają, że Belg może myśleć o zwycięstwie w praktycznie każdym klasyku.

Belg dobrze wie, co chce osiągnąć w czasie swojej kariery. Głównymi celami Gilberta są: Milan – San Remo, Ronde van Vlaanderen, Paris – Roubaix, Liege – Bastogne – Liege, Paris Tours i Tour of Lombardy. Jak dotychczas zawodnik odniósł zwycięstwa w dwóch ostatnich na liście. Następnym celem będzie Ronde i jeśli się uda także Milan – San Remo. Gilbert ma nadzieję rozpocząć sezon 2011 od startu w Tour of Qatar w lutym

„Wygrywać sześć klasyków to marzenie, ale ja mam plan, chcę je wygrywać jeden po drugim. W przyszłym roku jestem nastawiony na Ronde van Vlaanderen. Moim marzeniem jest także odnieść zwycięstwo w Liege – Bastogne – Liege, ale na razie dam z siebie wszystko w Ronde”, powiedział Gilbert w wywiadzie dla belgijskiej gazety Het laatste Nieuws.

Galopente