Kolumbijczyk Leonardo Duque (Cofidis), odebrał w czwartkowy wieczór nagrodę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej pucharu Francji zawodowców. Uroczystość odbyła się w siedzibie Francuskiego Związku Kolarskiego (FFC) w Paryżu.

Filigranowy kolarz wygrał co prawda tylko jeden wyścig zaliczany do cyklu pucharu Francji zawodowców, jednak na pozostałych zawsze był w czołówce. W tym sezonie były mistrz Kolumbii wygrał klasyk Cholet-Pays de Loire oraz był 2. w Tour du Finistère.

Duque na swoim koncie zgromadził 131 pkt. i zaledwie o jedno oczko pokonał Francuza, Floriana Vachon (Bretagne-Schuller). Trzecia lokata dla Jonathana Hivert (Saur-Sojasun) który zdobył 85. pkt. Vachon na pocieszenie wygrał w rywalizacji kolarzy do 26 roku życia.

Najlepszą drużyną została ekipa Bretagne-Schuller. Na podium znalazły się jeszcze odpowiednio drużyny Francaise des Jeux oraz Cofidis.

W gronie amatorów zwyciężył Litwin Ramunas Navardauskas (325pkt. VC La Pomme Marseille), który zdominował w tym roku amatorski peleton we Francji, a od przyszłego sezonu ścigać będzie się w Ceramica-Flaminia. Drugą pozycję zajął Christophe Laborie (234pkt. Sojasun espoir-ACNC), który przechodzi do Saur-Sojasun. Trzecie miejsce w rankingu przypadło dla Tony`ego Hurel (183pkt.Vendée U). Ten zawodnik w nowym sezonie przechodzi do Europcar (ex. BBox Bouygues Telecome).

Jedynym Polakiem który zdobył punkty w tej klasyfikacji był Zbigniew Gucwa (Albi Velo Sport). Świebodziczanin z 22. oczkami uplasował się na 66. pozycji.

Poprzedni artykułJuż 11.11.2010 zapraszamy na wyścig „Autostrada na czas”!