Bracia Tomasz i Michał Olejnik, w przyszłym sezonie nadal będą ścigać się we Francji, reprezentując barwy swojej dotychczasowej ekipy USSA Pavilly Barentin.

Młodszy, 25-letni Tomasz ubiegłego sezonu nie zaliczy do najlepszych. Choć rozpoczął go bardzo dobrze od zwycięstwa w prestiżowym klasyku Paris Evreux, to później dopadła go kontuzja, którą męczyła Bydgoszczanina przez kilkanaście tygodni. Mimo tego nasz kolarz zdążył jeszcze zająć 4. miejsce w Grand Prix d’Ouverture de Saint-Hilaire du Harcouët oraz 12. w klasyku 1.2 UCI, Grand Prix Cristal Energie.

30-letni Michał, który w przeszłości zapowiadał się na bardzo dobrego kolarza, kiedy to 9 lat temu trafił do zawodowej grupy Saint Quentin Oktos, teraz bawi się sportem, ponieważ jego karierę pokrzyżowała kontuzja. Nauczyciel języka angielskiego trenuje i wyjeżdża na starty do Francji w wolnych chwilach i wychodzi mu to całkiem nieźle. W tym sezonie był 2. w Grand Prix de Beuvry la Forêt, 10. w prestiżowym klasyku z zawodowcami Etoile d’Or-Grand Prix Centre Presse oraz 18. w Grand Prix de Pérenchies (1.2 UCI).

Ich ekipę opuścił niestety jeden z najlepszych w tym roku amatorów we Francji Kévin Lalouette, który podpisał zawodowy kontrakt z Team Roubaix-Lille Métropole.  Z kolei do drużyny z Normandii dołączył Mistrz Świata Juniorów z 2006.r, Fabien Taillefer.

Pełny skład USSA Pavilly Barentin na sezon 2011:

Thomas Auber, 19 lat
Rudy Barbier, 18 lat (Team Wasquehal Junior)
Jean-Simon Carré, 22 lata
Gayord Cumont, 29 lat
Julien Duval, 20 lat
Florent Gougeard, 21 lat
Quentin Havé, 20 lat
Aurélien Louvel-His, 23 lata
Tomasz Olejnik, 25 lat
Michael Olejnik, 30 lat
Etienne Piéret (Vendée U), 22 lata
Clément Saint-Martin, 19 lat (CS Gravenchon)
Fabien Taillefer, 21 lata (Team Véranda Rideau Sarthe)