Richie Porte mówi, że postara się wykorzystać swoje zdolności dobrej jazdy w górach i na czas podczas czwartkowej czasówki na mistrzostwach świata w Geelong, które są jego celem w bardzo udanym sezonie.

25 letni kolarz z Tasmanii był pełen uznania dla swoich kolegów z Saxo Bank: Fabiana Cancellary i Gustava-Eriak Larssona, mówiąc że szwajcarski zawodnik pokazał znakomitą formę, podczas testów na trasie. Wraz z Larssonem udzielili mu cennych wskazówek, dotyczących czasówki.

Jeśli chodzi o jego własne szanse, Porte wyjaśnił, że jest innym typem zawodnika niż jego koledzy z drużyny, jednak jego obecny potencjał w cale nie ogranicza go w walce o medal na 45,6 kilometrowej trasie.

Nie jestem wielki, potężny. Nie jestem typowym czasowcem. Jestem mniejszym facetem, ale mam dobrą formę i przez mniejszą sylwetkę jestem bardziej aerodynamiczny,” powiedział Porte dodając że bardzo uważnie słucha rad starszych kolegów, ponieważ dla niego są to pierwsze mistrzostwa świata.

Patrzyłem na podjazdy i rozmawiałem z Neilem Stephensem. On był dla mnie niesamowicie wyrozumiały. Wytłumaczył mi że te podjazdy będą tylko na moją korzyść,” wyjaśnił.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments