Taylor Phinney (Stany Zjednoczone), zgodnie z naszymi przypuszczeniami został mistrzem świata młodzieżowców w jeździe indywidualnej na czas. Kolarz Trek-Livestrong pokonał Australijczyka, Luke`a Durbridge`a oraz Niemca, Marcela Kittela (Niemcy). Najlepiej z Polaków pojechał Piotr Gawroński, który był 21.

Phinney jednak nie pojechał rewelacyjnych zawodów i na 31,8 km trasie pokonał Dubridge`a o 1,9 sekundy. Australijczyk miał wysoki numer startowy i długo utrzymywał się na prowadzeniu. Zarówno Phinney jak i Durbridge dużo odstawali od swoich rywali, trzeci Marcel Kittel do zwycięzcy stracił 20 sekund.

Kolarze którzy startowali na początku (w tym Dubridge) rywalizowali przy padającym deszczu na mokrej nawierzchni. Zawodnicy z niskimi numerami, którzy jechali na końcu (m.in. Phinney) mięli przed sobą już suchy asfalt.

Kolega Phinneya z Trek-Livestrong, Alex Dowsett, który po obecnym sezonie przechodzi do Team Sky miał być głównym rywalem Amerykanina.  Jednak Brytyjczyka nadzieję pogrzebała przebita szytka, na jednym z zakrętów.

Na wczesnych międzyczasach bardzo dobrze jechał Nelson Oliveira (Portugalia). Niestety vice mistrz świata z przed roku opadł z sił i w ostateczności zajął 4. miejsce.

Z dwójki startujących Polaków najlepiej pojechał Piotr Gawroński (TKK Pacific MG Kvis Toruń). Mistrz Europy U-23 w wyścigu ze startu wspólnego stracił do Amerykanina 2 minuty i 37 sekund. Michał Kwiatkowski (Caja Rural) był dopiero 38 (na 40 startujących) ze stratą 5 minut i 18 sekund do Phinneya.