Florencja będzie gospodarzem szosowych mistrzostw świata w 2013 roku. Komitet Organizacyjny UCI ogłosił przyznanie tej imprezy włoskiemu miastu po spotkaniu w Melbourne w środę.

“To zwycięstwo dla włoskiego kolarstwa,” powiedział prezes włoskiej Federacji Kolarskiej, Renato di Rocco. “To zwycięstwo dla wielkiej tradycji kolarskiej w Toskanii.  To zwycięstwo Franco Balleriniego. Jest to zwycięstwo jednego z organizatorów, wielkiego kolarza Alfredo Martiniego“.

Co ciekawe, będą to pierwsze mistrzostwa które odbędą się w Toskanii, kolarskiej kolebki Włoch. , że Worlds będzie miało miejsce w Toskanii, jednej z włoskich Heartlands rowerowych. Podczas gdy Florencja będzie główną bazą zawodów, w współ organizacji pomogą mniejsze miasta: Lucca, Montecatini Terme i Pistoia.

“Nasz komitet organizacyjny wraz z samorządami lokalnymi przygotował zwycięski projekt, który łączy w sobie piękno okolicy i trudne kolarskie odcinki,” powiedział Di Rocco.

Florencja pokonała oferty hiszpańskiej Ponferrady i Belgijskiego, Hooglede-Gits. Swój projekt złożyło jeszcze inne włoskie miasto, Genoa  ale ta organizacja nie spotkała się ze wsparciem zarówno Włoskiego Związku Kolarskiego jak i Włoskiego Komitetu Olimpijskiego.

Za rok mistrzostwa świata odbędą się w duńskiej Kopenhadze. Z kolei w 2012 roku kolarze o tęczowe koszulki walczyć będą w holenderskim Valkenburgu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments