W miniony weekend kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice w składzie: Dariusz Batek, Łukasz Bodnar,  Krzysztof Jeżowski, Tomasz Lisowicz, Bartłomiej Matysiak i Tomasz Repiński wzięli udział w wyścigu w Sebnitz niedaleko Drezna. Na starcie wyścigu stanęło wielu czołowych zawodników z ekip Pro Tour, min. Jens Voigt (CSC) i Robert Forster (Milram).

Wyścig został rozgrywany na 17 rundach po 6,8 km co dawało łączny dystans 115 kilometrów. Mimo intensywnego deszczu i niskiej temperaturze  (+7 stopni) wyścig przysporzył kibicom wielu emocji. Od pierwszych rund bardzo aktywnie jechał Dariusz Batek, który wygrywał wszystkie górskie premie. Bardzo trudne warunki atmosferyczne (niska temperatura i silny wiatr) szybko uszczupliły peleton z którego co chwilę wycofywali się nowi zawodnicy. Na 13 rundzie podczas podjazdu na górską premię miała miejsce decydująca akcja.  Na przedzie utworzyła się 5 osobowa czołówka z Jensem Voigtem na czele. Czołowa piątka podzieliła się jeszcze dalej tak, że na metę wyścigu wjeżdżali pojedynczy zawodnicy.
Zwycięzcą wyścigu został  Jens Voigt  z ekipy CSC.
Spośród kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice najwyższe, 11 miejsce zajął Łukasz Bodnar.