Heinrich Haussler jest przekonany, że połączenie ekipy Cervelo TestTeam z zespołem Garmin w 2011 r. będzie stanowić duże uzupełnienie amerykańskiego zespołu, a nie będzie wewnętrzną rywalizacją.

Haussler wypowiedział się dla Cyclingnews, po tym jak zespół Garmin potwierdzi,ł że dołączą do niego: Roger Hammond, Andreas Klier, Brett Lancaster, Daniel Lloyd i Gabriel Rasch. Także Thor Hushovd potwierdził o swoim transferze w poniedziałek.

Haussler i Cervelo TestTeam zanotowali kilka dobrych  występów w wyścigach klasycznych, w ostatnich dwóch sezonach. Jest zadowolony, że trzon ekipy Cervelo, pozostanie nadal razem tyle że w innej, nowej konfiguracji. Australijczyk nie przewiduje żadnych konfliktów z najlepszym sprinterem Garminu Tylerem Farrarem, potwierdzając że jego głównymi celami będą  klasyki, a nie sprinty.

“Większość kolarzy specjalizujących się w klasykach, przeszła do nowej grupy. Sądzę że w przyszłym roku możemy trochę napsuć krwi naszym rywalom“, powiedział dla Cyclingnews.

“Nie spodziewajcie się żadnych konfliktów między mną a Tylerem. On jest facetem, z którym łatwo się dogadać. Na tym etapie mojej kariery, mam świadomość, że nie jestem jedynym sprinterem. Mógłbym powalczyć o zieloną koszulkę w Tourze, ale od teraz to klasyki są moim głównym celem.

Haussler wyraził ubolewanie nad tym, że projekt Cervelo TestTeam dobiegła końca. Po obiecującym początku jego kariery zawodowej w Gerolsteiner, jeszcze szybciej nabrała ona tempa w Cervelo.

“To wstyd, że taki dobry zespół już zakończył swoją działalność“, powiedział. “Zespoły przychodzą i odchodzą, jednak nie spodziewaliśmy się że tak szybko stanie się z Cervelo.