Po tym jak Cervelo ogłosiło w zeszłym tygodniu, że w przyszłym sezonie nie będzie sponsorem tytularnym ekipy, zawodnicy zaczęli rozglądać się za nowymi pracodawcami. Xavier Tondo w sezonie 2011 będzie zawodnikiem ekipy Moviestar, następcy Caisse d’Epargne.

Xavier Tondo w Cervelo był jednym z podstawowych pomocników dla Carlosa Sastre w Giro i obecnie w trwającej Vulecie. W tym sezonie wygrał kilka etapów m.in. w Paryż – Nicea i w Volta a Catalunya, gdzie nawet uplasował się na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej. W najbliższym  sezonie Hiszpan będzie się ścigał w nowej ekipie Moviestar.

Jak dotąd, nie rozmawiałem jeszcze o pozycji, na jakiej będę jeździć, ani o planie wyścigów. Wiem, że będę mógł brać udział w największych wyścigach, a dogadanie reszty to tylko kwestia czasu, taki układ jest dla mnie w obecnej chwili wystarczający”, powiedział Tondo.

„Pomimo ostatnich wydarzeń w naszej drużynie nadal panuje dobra atmosfera. Carlos Sastre jest w znakomitej formie. Znajduje się pośród trzech pretendentów do zwycięstwa”, powiedział dyrektor sportowy Cervelo, Jens Zemke.

Już wiadomo, że w przyszłym sezonie Sastre będzie zawodnikiem nowej drużyny, Geox. Theo Bos przenosi się do Rabobanku i wraca do kolarstwa torowego. W barwach Cervelo w tym sezonie odniósł kilka zwycięstw. Wygrał Clasica de Almeria, wygrał etap w Vuelta a la Region de Murcia oraz dwa etapy w Vuelta a Castilla y Leon, gdzie przez dwa dni był szczęśliwym posiadaczem koszulki lidera.

Galopente