Pierwszy etap tegorocznej edycji Vuelta a Espana, drużynową jazdę na czas o długości 13 kilometrów zwyciężyła ekipa HTC-Columbia. Mark Cavendish przyprowadził drużynę na metę, dzięki czemu jutro pojedzie w czerwonej koszulce lidera.

22 drużyny ścigały się po zapełnionych przez kibiców ulicach Sewilli przy świetle ulicznych latarni.

Najlepszy czas na dystansie 13 kilometrów wykręciła ekipa HTC-Columbia, która o 10 sekund pokonała włoski Liquigas, z Maciejem Paterskim w składzie. Trzecie miejsce dla SaxoBanku, który do zwycięzcy stracił 12 sekund.

Zawiodły drużyny wymieniane w roli faworytów do zwycięstwa. Naszpikowane znakomitymi czasowcami oraz byłymi torowcami ekipy Garmin-Transitions oraz Team Sky, zajęły odpowiednio 6. i 14. miejsce.

Jako pierwszy w zespole HTC-Columbia, metę przekroczył Mark Cavendish, co dało mu objęcie prowadzenia w generalce.

22 Footon-Servetto 0:00:57

Mark Cavendish został pierwszym liderem wyścigu Vuelta Espana. Brytyjczyk dzięki zwycięstwu swojego zespołu HTC-Columbia w 13 kilometrowej jeździe drużynowej na czas, jutro wystąpi w czerwonym trykocie lidera.

22 drużyny ścigały się po zapełnionych przez kibiców ulicach Sewilli przy świetle ulicznych latarni. Najlepszy czas wykręciła ekipa HTC-Columbia, która o 10 sekund pokonała włoski Liquigas, z Maciejem Paterskim w składzie. Trzecie miejsce dla SaxoBanku, który do zwycięzcy stracił 12 sekund. Zawiodły drużyny wymieniane w roli faworytów do zwycięstwa. Naszpikowane znakomitymi czasowcami oraz byłymi torowcami ekipy Garmin-Transitions oraz Team Sky, zajęły odpowiednio 6. i 14. miejsce.

Jako pierwszy w zespole HTC-Columbia, metę przekroczył Mark Cavendish co dało mu objęcie prowadzenia w generalce.