Thor Hushovd przerwał milczenie i na zwołanej dzisiaj konferencji prasowej opowiedział o obecnej sytuacji ekipy Cervelo. Norweg został powiadomiony, drogą e-mailową, że sponsor tytularny z dniem 31 grudnia bieżącego roku wycofuje się ze sponsorowania męskiej drużyny kolarskiej (żeńska będzie w dalszym ciągu sponsorowana).

„Chciałem podziękować całej drużynie za wspaniałe dwa lata, jakie spędziłem tutaj. Chciałby także podziękować moim kolegom. Każdy z nas jest bardzo rozczarowany, że drużyna się rozpada. Ja osobiście jestem dumny mogąc powiedzieć, że byłem częścią tej drużyny”, powiedział Hushovd.

„Nasze kierownictwo robi wszystko, by każdy z nas miał kontrakt na przyszły sezon. Ja osobiście nawiązałem kontakt z kilkoma zespołami, ale jak na razie jeszcze się nie zdecydowałem. Myślę, że w ciągu kilku najbliższych dni podejmę decyzję”, mówił na konferencji Norweg.

Norweg obecnie prowadzi rozmowy z Garmin-Transitions w sprawie kontraktu na przyszły sezon. Żadna ze stron, jak dotychczas, nie potwierdziła oficjalnie tej informacji. Prawdopodobnie amerykański zespół jest także zainteresowany podpisaniem umów z  Heinrich’em Haussler’em, Andreas’em Klier’em i Brett’em Lancaster’em. Jednak większość zawodników Cervelo pozostaje bez kontraktów na przyszły sezon.

Następnym celem Hushovd’a jest Vuelta a Espana, dzięki której ma nadzieję poprawić formę i dobrze przygotowac się do zbliżających się Mistrzostw Świata.

Galopente

Poprzedni artykułTour du Poitou-Charentes: Jimmy Casper wygrywa 5 etap
Następny artykułPiotr Kosmala: „Jesteśmy najlepszą drużyną w Polsce”
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments