Zespołu HTC-Columbia ogłosił swój ostateczny skład na wyścig Vuelta a Espana. Największą gwiazdą ma być Mark Cavendish, który będzie walczył o etapowe zwycięstwa na sprintach.

Z kolei i w górach i klasyfikacji generalnej, powalczy debiutujący w Tourze, Tejay Van Garderen, który znakomicie wszedł w zespół w swoim debiutanckim sezonie, gdzie zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu Criterium du Dauphine Libere.

Cavendish pojedzie Vueltę po raz pierwszy w jego karierze. Wyścig będzie dla niego dobrym przygotowaniem do mistrzostw świata w Australii. W jego pociągu znaleźli się Bernhard Eisel, Lars Bak, Hayden Roulston oraz zwycięzca wyścigu GP Plouay – Matt Goss.

“Naszym pierwszym celem jest jak najszybsze wygranie któregoś z płaskich etapów przez Marka, tak aby nabrał więcej pewności siebie przed następnymi sprintami,” powiedział dytektor drużyny Tristian Hoffman.

“On jest w naprawdę dobrej formie i jest bardzo skupiony na tym co chce tam osiągnąć, do tego stopnia że nie przejechał żadnego z pokazowych kryteriów ulicznych, organizowanych po Tour de France. To jego debiut w Vuelcie, więc traktuje to bardzo poważnie. On wie, że jest tam dużo gór, ale radził już sobie z tym podczas  Tour de France i mam nadzieję, że zrobi to tak samo dobrze we wrześniu jak i w lipcu.

Skład drużyny HTC-Columbia na Vuelta a Espana:

Lars Bak

Mark Cavendish

Bernhard Eisel

Matt Goss

Hayden Roulston

Konstantsin Sivtsov

Tejay Van Garderen

Martin Velits

Peter Velits (Svk).