Wouter Poels (Vacansoleil), wygrał 4. ostatni etap wyścigu Tour de l`Ain. Holender pokonał Davida Moncoutie (Cofidis, Le Credit En Ligne) oraz Thibault`a Pinot (Française Des Jeux). W klasyfikacji generalnej, triumfował pierwszy lider wyścigu, Haimar Zubeldia (Team Radioshack).

Kolarze mięli dziś do pokonania odcinek z Culoz do Bellem o długości 126 km. A na trasie znalazł się jeden poważny podjazd pod Col de la Colombièr. Na tym właśnie ponad 15 kilometrowym podjeździe dokonana została selekcja i jako pierwsza na metę wpadła  ośmioosobowa grupka z której najlepiej finiszował Wouter Poels. Drugie miejsce dla Davida Moncutie. Trzecie miejsce zajął mało znany Thibault Pinot. Czwarty finiszował triumfator wyścigu, Haimar Zubeldia.

Drugie miejsce w generalce przypadło dla dzisiejszego zwycięzcy, Woutera Poelsa. Trzecie miejsce ze stratą 5 sekund zajął doświadczony David Moncutie (Cofidis, Le Credit En Ligne).