Andy i Frank Schleck potwierdzili, że od nowego sezonu 2011 będą występować w zespole Briana Nygaarda, z siedzibą w Luksemburgu. Ekipa stara się właśnie o licencję ProTour na sezon 2011.

Zespół, który jeszcze nie ogłosił swojego tytularnego sponsora, nie ujawnił składu oraz swojego budżetu, ubiega się obecnie o licencję ProTour. Według Nygaarda proces zmierza w dobrym kierunku, a ponad połowa nowego składu jest już zakontraktowana.

Komisja licencyjna UCI ProTour ma ogłosić swoje drużyny w 2011 roku, w najbliższych tygodniach. Komisja licencyjna ProTour działa niezależnie od UCI i jest odpowiedzialna za wydawanie licencji, opierając swoje oceny na trzech kryteriach: sportowych, struktur etycznych i finansowych.

“Nasz projekt jest realizowany i wszystko idzie zgodnie z planem,” powiedział Nygaard dla  Cyclingnews.

“Musimy budować wszystko od początku, ale chcemy zostać zespołem ProTour w przyszłym roku, startować w najlepszych wyścigach na najwyższym poziomie. To co robimy, to bardzo duże przedsięwzięcie, ale żeby osiągnąć postawione sobie cele, musi takie być. Niedługo zwołamy konferencję prasowa, na której podamy już więcej szczegółów.”