Kolarze Mróz ActiveJet po raz kolejny w tym sezonie udowodnili, że w górach nie ma na nich mocnych. W rozegranej 12. edycji Memoriału Henryka Łasaka (1.2 UCI) wygrał Mariusz Witecki, który pokonał Czecha, Tomasa Buchacka (PSK Whirlpool-Author) oraz swojego klubowego kolegę, Marka Rutkiewicza.

Zawodnicy mięli do pokonania 134 kilometry na trasie wokół Suchej Beskidzkiej. W wyścigu nie zabrakło masy ucieczek oraz ataków, które towarzyszyły zawodnikom od samego startu. Najważniejsza z nich zawiązała się na jednym z końcowych podjazdów. Wtedy zaatakowała trójka kolarzy: Witecki, Buchacek oraz Rutkiewicz. Reszta stawki nie dogoniła już uciekającej trójki, która wjechała na metę właśnie w takiej kolejności.

„Atakowałem już w okolicach 20 kilometra. Później doskoczył do mnie między innymi Marek Rutkiewicz. Na jednym z podjazdów zaatakowaliśmy bardzo mocno i odjechaliśmy w trójkę – ja, Marek i Czech Tomas Buchacek z PSK Whirlpool-Author. Za nami utworzyła się grupka pościgowa, ale udało nam się utrzymać przewagę” – powiedział Witecki.

Pełne wyniki > tutaj

Źródło:  własne + www.actionteam.pl

Foto: Robert Słupik (naszosie.pl)