Ekipa Cervelo TestTeam potwierdziła, że Carlos Sastre pojedzie w wyścigu Vuelta a España, ale hiszpański weteran będzie miał sporo groźnych konkurentów do zwycięstwa w swoim narodowym Tourze.

Wiemy już że w Hiszpanii pojawią się Frank Schleck (Saxo Bank), który otrzyma wsparcie od swego brata Andy`ego, Denis Mienszow (Rabobank), Vincenzo Nibali i Roman Kreuziger (Liquigas- Doimo). Do walki zapewne włączą się jeszcze inni kolarze.

Sastre potwierdził, że wystartuje w swoim trzecim Grand Tourze w tym sezonie. Narazie w szerokiej kadrze na wyścig znaleźli się wszyscy Hiszpanie w zespole, sprinterzy Thor Hushovd oraz Theo Bos, Irlandczyk Philip Deignan oraz Brytyjczyk, Roger Hammond. Ostateczny skład poznamy 28 sierpnia.

Płaskie etapy, szczególnie w ciągu pierwszych 10 dni wyścigu przysporzą nam wielu emocji, ponieważ w wyścigu zadebiutuje Mark Cavendish (HTC-Columbia).

Zespoł Columbia-HTC podczas Vuelty będzie w całości zbudowany wokół niego. Co prawda w Hiszpani nie zobaczymy Marka Renshawa, ale zastąpić ma go Bernard Eisel czy Matthew Goss wspomogą ich Hayden Roulston, Tejay Van Garderen, Tony Martin i Peter Velits.

Cavendish na finiszach musi uważać na wspomniany już duet ekipy Cervelo, Tylera Farrara (Garmin-Transitions), Koldo Fernandeza (Euskaltel-Euskadi), Oscara Freire (Rabobank), Bena Swifta (Team Sky), JJ Haedo oraz Baden Cooke`a z Saxo Banku, Daniele Bennatiego i Jacopo Guarnieriego (Liquigas-Doimo).