Maxime Bouet (Ag2r La Mondiale) wygrał 3. etap wyścigu Tour de l`Ain. Francuz pokonał Grega Van Avermaeta (Omega Pharma-Lotto) oraz nowego lidera wyścigu, 22 letniego Tonego Gallopin (Cofidis, Le Credit En Ligne).

Kolarze zmierzyli się z dystansem 164,5 km z Montmerle-Sur-Saone do Arbent. Na trasie znalazło się kilka interwałowych podjazdów, a mocne tempo i ataki spowodowały, że peleton podzielił się na dwie części. Z tyłu został m.in. dotychczasowy lider wyścigu, Romain Feillu (Vacansoleil).

W pierwszej grupce zameldowało się kilku szybkich zawodników. Najlepszym z nich okazał się znany nam bardzo dobrze ze spektakularnych ucieczek podczas Tour de France, Maxime Bonet, pokonując Belga Van Avermaeta i młodziutkiego Tonego Gallopin, który został nowym liderem wyścigu.

W klasyfikacji generalnej kolarz Cofidisu o 2 sekundy wyprzedza drugiego dziś Belga. Trzeci jest etapowy dzisiejszy etapowy triumfator, który do Gallopina traci 6 sekund.

W sobotę ostatni, górski etap wyścigu z Culoz do Belley. W końcówce na kolarzy czeka słynny podjazd pod Col de la Colombièr.