Po tym, jak Alberto Contador podpisał kontrakt z zespołem Saxo Bank-SunGard, do zespołu dołączyli zaufani zawodnicy trzykrotnego zwycięzcy Wielkiej Pętli. Menedżer zespołu, Bjarne Riis dołożył wszelkich starań by zrealizować życzenie El Pistolero.

Do duńskiego zespołu dołączyli Daniel Navarro, Jesus Hernandez i Benjamin Noval, którzy podpisali dwuletnie kontrakty z Saxo Bank-SunGard. Riis nie ukrywa swojego zadowolenia i ma nadzieję, że to trio będzie wspomagało Contadora w najważniejszych momentach przyszłego sezonu. „Ta trójka jest mocno związana z Alberto. Podczas tegorocznego Tour de France nie można było nie zauważyć, że oni są wobec Conadora naprawdę lojalni. A ich wytrzymałość podczas długich tourów jest wręcz oszałamiająca. Niezwykle cieszę się, że zjawili się w naszym zespole”, mówił dzisiaj Riis na konferencji prasowej.

Navarro, zwycięzca etapu w tegorocznym Criterium du Dauphine, było kluczem do sukcesu Contadora w tegorocznym Tour de France. Często towarzyszył swojemu liderowi w wysokich górach. Navarro cieszy się ze zmiany zespołu. „Cieszę się, że Bjarne wykazał wielkie zaufanie do mnie. Myślę, że będę w stanie pomóc zespołowi i Alberto. Nie mogę się doczekać pracy z nowymi ludźmi, spotkania mojego nowego zespołu i doświadczenia pracy z Bjarne. Jestem przekonany, że będziemy mieli bardzo silny zespół”, powiedział Navarro.

Noval to silny i wszechstronny zawodnik, pomagał Contador’owi w odniesieniu sukcesu w 2007 r. i w 2010 r. Jeździł także dla Lance’a Armstrong’a w TdF w 2004 i 2005 r. „Jestem bardzo zadowolony z podpisania umowy z SunGard-Saxo Bank. Myślę, że praca z Riis’em sprawi, że będę spokojny, bo jego drużyna zawsze miała i ma reputację dobrze zorganizowanej. Mam nadzieję, że będzie to owocne doświadczenie dla nas wszystkich i osobiście, moim celem będzie pomoc zespołowi”, powiedział Benjamin Noval.

Dla Hernandez’a tegoroczny Tour de France był debiutancki. Również ten zawodnik jest zadowolony ze zmiany zespołu. „Bardzo chciałem móc w dalszym ciągu jeździć dla Alberto i teraz mogę to zrealizować. Jestem bardzo podekscytowany, rozpoczęciem pracy z Bjarne, jak wiadomo to wielki dyrektor sportowy. Jestem przekonany, że razem osiągniemy wielkie zwycięstwa”, powiedział , Jesus Hernandez.

Galopente

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments