Przedostatni, decydujący o losach wyścigu etap z Oświęcimia do Bukowiny Tatrzańskiej liczy 228,5 kilometrów. Na trasie znajdzie się aż sześć premii górskich pierwszej kategorii. Będzie się działo…

Oprawa startu szóstego etapu będzie miała wyjątkowy charakter. Otóż liderzy wszystkich klasyfikacji oraz 38 wytypowanych kolarzy ustawią się na czele peletonu, który zostanie zatrzymany przy bramie obozu Auschwitz. Wybrani zawodnicy będą reprezentować swoje kraje w ceremonii upamiętniającej ofiary faszyzmu.

Do 130 kilometra trasa wiedzie lekko w górę. więc powinno być spokojnie, ewentualnie odjedzie kilku kolarzy, którzy zostaną wchłonięci przez peleton na decydujących kilometrach etapu.

Premie górskie ma 6 etapie:

– Sierockie (143 i 182 km)

– Gliczarów (154 i 193 km)

– Bukowina Tatrzańska (205 i 217 km)

W początkowej fazie etapu o punkty kolarze będą mogli powalczyć na dwóch lotnych premiach na 76 i 90 kilometrze.

Barwny peleton z Oświęcimia wyruszy o 13:19, zaś na mecie w Bukowinie Tatrzańskiej zameldują się pomiędzy 18:23 a 18:53.

Faworyci do końcowego triumfu to: Daniel Martin (Rabobank), Alessandro Ballan (BMC), Sylwester Szmyd (Liquigas), Marek Rutkiewicz (Polska), Grega Bole (Lampre).

Serdecznie zapraszamy do śledzenia internetowej relacji na żywo z 1 etapu Tour de Pologne, od godziny 13:15. Szczegóły > tutaj

.

Mapa 6 etapu > tutaj

Profil 6 etapu > tutaj

Lista startowa > tutaj

Plan transmisji telewizyjnych > tutaj

Zakładka poświęcona Tour de Pologne > tutaj