Prezydent elekt Bronisław Komorowski objął Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 67. Tour de Pologne UCI ProTour.

– Z przyjemnością pragnę Pana Dyrektora powiadomić, iż z uwagi na prestiżowy charakter wyścigu, mającego ponad siedemdziesięcioletnią historię i należącego do najstarszych wieloetapowych imprez kolarskich na świecie, tegoroczna edycja zawodów została objęta honorowym patronatem Prezydenta RP – napisano w liście od Szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pana Jacka Michałowskiego.

Szef Kancelarii w liście skierowanym na ręce Czesława Langa – dyrektora 67. Tour de Pologne, zawarł również życzenia dla wszystkich uczestników Tour de Pologne – „satysfakcji z jego przebiegu oraz pasjonującej rywalizacji kolarzy na poszczególnych etapach wyścigu”.

Tour de Pologne, który w tym roku odbędzie się w dniach 1-7 sierpnia, to jedna z najważniejszych imprez sportowych w Polsce. Nasz narodowy Tour, który należy do prestiżowego cyklu UCI ProTour, to jedne z 13 najważniejszych wyścigów kolarskich na świecie.

(Biuro Prasowe LangTeam)