Francesco Chicchi podpisał kontrakt z Quick Step. Według Sportwereld, sprinter Liquigas jest gotów do opuszczenia Włoch i powrotu do swojego byłego dyrektora sportowego Patricka Lefevere, dla którego pracował już do 2006 roku.

Chicchi ma siedem zwycięstw w tym sezonie m.in. w Tour of Qatar oraz Tour of Kalifornia. Kalifornii. Mistrz świata U23 z 2002.r w całej swojej karierze odnosił wiele zwycięstw. W swojej nowej ekipie, może przydać się jako „człowiek od czarnej roboty” dla Toma Boonena.

Powrót Chicchiego do Quick-Stepu to reakcja na prawdopodobne odejście od zespołu Woutera Weylandta z Quick Step. Lefevere planuje ściągnąć jeszcze jednego sprintera, Sébastiena Chavanel (Franaise des Jeux), brata etapowego zwycięzcy Tour de France, Sylvaina.

Chicchi na swoim koncie ma zwycięstwa etapowe w takich wyścigach jak: Tour of Slovenia, Settimana internazionale di Coppi e Bartali, Tour Down Under. Volta Ciclista a Catalunya, Tirreno–Adriatico, czy drugie miejsce w prestiżowym klasyku Paris–Tours.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments