Alexander Wetterhall i Daniel Teklehaymanot zostali stażystami ekipy Cervelo TestTeam do końca sezonu.

Wetterhall ma 24, lata i pochodzi ze Szwecji. Swoją karierę rozpoczął jako kolarz górski, ale w 2008 roku przerzucił się na szosę. Podczas swojego pierwszego pełnego sezonu na asfalcie, stał się mistrzem kraju w jeździe indywidualnej na czas.

W tym roku startował już w prestiżowym wyścigu UCI w Irlandi, FDB Insurance Ras oraz wygrał etap Ringerike Grand Prix. Jego pierwszym wyścigiem w barwach Cervelo będzie wyścig dookoła Danii, który rozpoczyna się 4 sierpnia.

Teklehaymanot pochodzi z Erytrei ma 21-lat i jest uważany przez zespół jako jeden z najbardziej obiecujących zawodników Afryki. W 2008 roku zdobył swój pierwszy tytuł w krajowych mistrzostwach, jak również zdobył złoty medal w jeździe indywidualnej na czas (w kategorii U23) na Mistrzostwach Afryki.

W 2009 r. wygrał 2. etapy na Tour of Eritrea i zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de l’Avenir. Sam fakt, że zawodnik w ogóle się ściga jest wielkim sukcesem. W dzieciństwie przeszedł operację serca. Zdiagnozowano u niego poważną tachykardię, ale po udanej operacji był w stanie rozpocząć treningi w ciągu kilku miesięcy.

W tym sezonie wygrał etap na Coupe de Ville Saguenay zaliczanym do Pucharu Narodów U-23. Na swoim koncie ma również drugie miejsce w Berner Rundfahrt. Po raz pierwszy wystąpił dla Cervelo podczas Chateauroux Classic de l’Indre Trophee Fenioux we Francji pod koniec sierpnia.