Szwajcarski  zespół Cervelo TestTeam podał dziewięcioosobowy skład na zbliżający się Tour de France. Ekipa pojedzie pod batutą swojego lidera – Hiszpana Carlosa Sastre, którego występ do ostatnich chwil stał pod znakiem zapytania.

35-letni Hiszpan borykał się z problemami z kręgosłupem, których doznał na wskutek upadku podczas Giro d’Italia. Mimo poważnej kontuzji, Sastre ukończył wyścig dookoła Włoch na 8 pozycji.

„Miałem problemy z plecami, które pojawiły się po wypadku na Giro d’Italia“, powiedział Sastre “, Ale dzięki fizjoterapeucie i konsultacjom z lekarzem, problemy zniknęły i ostatnio trenuję bez bólu. Jeszcze 12 dni przygotowań i będę gotów na start w Tour de France.”

Ekipa Cervelo TestTeam stawia również na dwóch sprinterów: Niemca, Heinricha Hausslera oraz Norwega, Thora Hushovda.

Sastre w górach może liczyć na pomoc Xaviera Florencio oraz Volodimira Gustova. Na czasówkach dobrze zaprezentować powinni się: Brett Lancaster oraz Ignatas Konovalovas.

Skład Cervelo TestTeam na Tour de France 2010:

Xavier Florencio, Volodimir Gustov, Heinrich Haussler, Jeremy Hunt, Thor Hushovd, Andreas Klier, Ignatas Konovalovas, Brett Lancaster, Carlos Sastre.