Po raz drugi z rzędu w Tour de Pologne UCI ProTour wystartuje Andre Greipel. Sprinter HTC-Columbia uważany jest przez wielu za najszybszego kolarza na świecie. W tym roku Niemiec odniósł już 14 zwycięstw i na pewno na tym nie poprzestanie.

Greipel był jedną z gwiazd ubiegłorocznego Tour de Pologne, kiedy to trzykrotnie stawał na podium, zajmując każde ze stopni. Triumf przyszedł dość późno, bo dopiero na ostatnim etapie z Rabki Zdrój do Krakowa. Wcześniej przez jeden dzień Niemiec nosił żółtą koszulkę lidera.
Sezon 2009 zakończył z 20 zwycięstwami, a w tym ma już ich 14, w tym m.in. etap w Giro d’Italia oraz trzy etapy i cały wyścig Tour Down Under.

Na lepsze niż 11. miejsce w ubiegłym roku liczy Szwajcar Michael Albasini. Wspomagać go będzie mistrz Czech w jeździe indywidualnej na czas Frantisek Rabon, który w tym roku wygrał również cały wyścig Vuelta a la Region de Murcia.

Czarnym koniem może okazać się były mistrz świata młodzieżowców Słowak Peter Velits, który wystartuje w TdP wraz ze swoim bratem bliźniakiem Martinem.

HTC-Columbia na 67. Tour de Pologne UCI ProTour: Michael Albasini, Andre Greipel, Craig Lewis, Frantisek Rabon, Vicente Reynes, Marcel Sieberg, Peter Velits i Martin Velits.

(Biuro Prasowe LangTeam)