Oscar Freire w przyszłym tygodniu przejdzie operację usunięcia polipów z nosa i zatok. Jego ekipa Rabobank ogłosiła, że hiszpański sprinter będzie miał operację w nadchodzący wtorek.

Freire, obecnie startuje w Tour de France, miał problemy z nosem przez cały sezon. Ostatnie z kilku deszczowych dni podczas Touru wpłynęły na pogorszenie sytuacji, informuje doktor holenderskiej ekipy Dion van Bommel.

“Teraz jest czas na interwencję. Musimy w porę zareagować ze względu na Vueltę oraz nadchodzące mistrzostwach świata, gdzie Oscar jest jednym z faworytów “, powiedział Van Bommel.

Freire spędził tylko jedną noc w szpitalu. “Stan nie jest poważny, ale przede wszystkim dla kolarza, taka sytuacja jest mało komfortowa.” opowiada lekarz.

Doświadczony Hiszpan, który na swoim koncie ma już 3 złote medale MŚ, dokładając do tego srebro i złoto, w tym sezonie odniósł już 6 zwycięstw. Najcenniejszym jest triumf w klasyku Milan-Sanremo. Freire triumfował na dwóch etapach wyścigu Vuelta a Andalucía oraz Vuelta al País Casco. W lutym wygrał klasyk Trofeo Calla Millor.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments