Team Milram nie ma sponsora na sezon 2011. Menedżer zespołu, Gerry van Gerwen powiedział, że ma nadzieję na znalezienie nowego inwestora. Holender wciąż ma dwie propozycje od potencjalnych sponsorów, ale przyznaje, że nic nie zostanie rozstrzygnięte do września.

Milram to część grupy Nordmilch AG, która jest w kolarstwie od 2006 r., ale firma mleczarska w październiku 2009 r. zapowiedziała, że zaprzestanie finansowania ekipy na koniec tego sezonu.

57-letni Van Gerwen, powiedział na konferencji prasowej w środę, że będzie nadal szukać sponsora na sezon 2012. Zawodnicy zostali już dawno poinformowani, że mogą szukać nowych pracodawców na nowy rok. Do tej pory, nowe ekipy znaleźli Linus Gerdemann, który przechodzi do nowo powstałej luksemburskiej ekipy. Gerald Ciolek prowadzi rozmowy z HTC-Columbia.

Van Gerwen ogłosił również, że trzech potencjalnych nowych sponsorów wyraziło zainteresowanie zespołem. Jednym z nich był europejski producent rowerów. Dziennik Süddeutsche Zeitung powiedział że była to belgijska firma Ridley, ale w ostateczności koncern zdecydował się na inny zespół.

W oświadczeniu wydanym w środę rano Nordmilch zauważa, że ze sponsorowaniem “od początku związane były jasne cele marketingowe które miały na celu przyciągnąć uwagę do marki Milram. Cele te zostały osiągnięte”. Firma podziękowała za współprace i wyniki kolarzy.