Sławomir Błaszczyk, Daniel Olszewski i Dariusz Kapidura, to Polacy, których zobaczymy w 67. Tour de Pologne UCI ProTour w barwach Milram. Nie są to jednak kolarze, a dyrektor sportowy, mechanik i masażysta, którzy pracują w tej niemieckiej ekipie ProTour.

Wśród zgłoszonych do startu zawodników najbardziej znany jest Robert Foerster. Niemiecki sprinter wygrywał już etapy na takich wyścigach jak Giro d’Italia czy Vuelta a Espana. Zwyciężał również w Tour de Pologne. W 2008 roku okazał się najlepszy na trasie finałowego etapu z Rabki Zdrój do Krakowa. Warto wspomnieć, że będzie to czwarty z rzędu występ Niemca w naszym narodowym Tourze.

Liderem zespołu, który będzie walczył o klasyfikację generalną powinien być Markus Fothen, który w 2008 roku miał najlepszy sezon będąc 4. w Tirreno – Adriatico, 8. w Tour de Suisse i Bayern Rundfahrt, a także 14. w Deutschland-Tour. W wyścigu Dookoła Szwajcarii wygrał również jeden z etapów.

Team Milram na 67. Tour de Pologne UCI ProTour: Markus Fothen, Robert Foerster, Dominik Nerz, Dominik Roels, Bjorn Schroeder, Roy Sentjens, Paul Voss I Markus Eichler.

(Biuro Prasowe LangTeam)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments