To będzie kolarskie święto w Wołominie. W niedzielę 1 sierpnia odbędzie się I Memoriał Stanisława Królaka – VI Kolarskie Uliczne Kryterium o Puchar Burmistrza Wołomina.

Organizatorem i pomysłodawcą tego wydarzenia jest Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy, a dziś dyrektor cyklu wyścigów dla amatorów na rowerach górskich Poland Bike Marathon. Cel imprezy to promocja Wołomina, popularyzacja kolarstwa i uczczenie pamięci wybitnego kolarza Stanisława Królaka.

Sportowych emocji będzie co niemiara. W zawodach kolarskich będzie mógł wystartować każdy, ale punktem kulminacyjnym imprezy będzie wyścig zawodowców z Polski i zagranicy – mówi Grzegorz Wajs. – Wśród wielu innych atrakcji będą również pokazy jazdy na rolkach i deskorolkach, a po zawodach dyskoteka pod gwiazdami.

Kolorowe Miasteczko Poland Bike zostanie zlokalizowane w centrum Wołomina, na Placu 3 Maja. Tam przy ulicy Kościelnej będą znajdować się start i meta wyścigów. Rywalizacja w kilku kategoriach wiekowych. W Wołominie już od godziny 17.00 będą ścigać się uczniowie i uczennice szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich; amatorzy i sympatycy kolarstwa oraz elita zawodowców. Wyścig główny z udziałem kolarzy polskich i zagranicznych grup zawodowych rozpocznie się o godzinie 20.15 i zostanie rozegrany jako kryterium uliczne na punkty w klasyfikacji indywidualnej. Co piąte okrążenie będzie punktowane 5, 3, 2 pkt., odpowiednio za pozycje 1, 2, 3; pozostałe okrążenia  – 1 punkt za pierwsze miejsce. Zwycięzcą wyścigu zostanie zawodnik, który zdobędzie najwięcej punktów w całym wyścigu i ukończy zawody.

Wyścig zostanie rozegrany na trasie okrężnej ze startem i metą przy ulicy Kościelnej. Runda liczy 2300 metrów. Ten dystans uczestnicy wyścigów będą przejeżdżać wielokrotnie w zależności od kategorii. Trasa wyścigu będzie całkowicie zamknięta dla ruchu pojazdów.

PROGRAM ZAWODÓW – WOŁOMIN – 1 SIERPNIA (NIEDZIELA)

15.00 – 16.30 – zapisy do wyścigów dzieci i młodzieży
17.00 – wyścig dla kl. I-III SP – jedno okrążenie – 2,3 km
17.20 – wyścig dla kl. IV-VI SP – 2 okrążenia – 4,6 km
17.50 – wyścig dla kl. I-III Gim i kl. I-III Szk. Średnich – 3 okrążenia – 6,9 km

18.20 – wyścig dla amatorów i sympatyków kolarstwa – 3 okrążenia – 6,9 km
18.50 – wyścig służb mundurowych – 6 okrążeń – 13,8 km
19.30 – wyścig masters – 10 okrążeń – 23 km

20.15 – wyścig główny Elita i U23 – 25 okrążeń – 57,5 km
22.00 – dekoracja zwycięzców i wręczenie cennych nagród
22.30 – loteria fantowa – losowanie roweru górskiego

VI Kolarskie Uliczne Kryterium o Puchar Burmistrza Wołomina to jednocześnie I Memoriał Stanisława Królaka. Specjalnymi gośćmi w Wołominie będą córka Ewa Królak-Bończak i bracia legendarnego, pierwszego polskiego zwycięzcy Wyścigu Pokoju z 1956 roku. Do Wołomina zawita też prezes Polskiego Związku Kolarskiego Ryszard Szurkowski, wielokrotny zwycięzca Wyścigu Pokoju, medalista olimpijski i mistrzostw świata.

Źródło: www.polandbike.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments