Kolejny dzień Mistrzostw Europy rozgrywanych w Ankarze za nami. O medale w wyścigu ze startu wspólnego walczyli Juniorzy oraz Orliczki. Najlepiej z naszych reprezentantów pojechali: Paweł Kister 15. miejsce oraz Karolina Garczyńska, która była 20.

Juniorzy mieli do pokonania 149 km. Tytuł mistrza naszego kontynentu wywalczył Słoweniec, Blaz Bogataj, który po finiszu z mniejszego peletonu pokonał Francuza Bryan`a Coquard oraz Portugalczyka, Rafaela Reis. Bogataj uporał się z trasą w 3 godziny i 10 minut, co dało wysoką przeciętną, bo aż 46,81 km/h ! Najlepiej z Polaków pojechał Paweł Kister (Mostostal Puławy), który zajął 15. pozycję. Równie dobrze zaprezentował się Dominik Oborski (Baszta Golczewo), który był 17, Grzegorz Haba (Mostostal Puławy) przyjechał na 22. miejscu. Mistrz Polski – Andrzej Pawlaczyk (KTK-Kalisz) był 68. Rywalizacji nie ukończyli dwaj kolarze Floty Gdynia – Marek Kulas oraz Michał Czerkies. W klasyfikacji drużynowej, Polacy zostali sklasyfikowani na bardzo dobrym 3. miejscu !

Po południu do rywalizacji przystąpiły Orliczki. Zawodniczki które nie przekroczyły 23 roku życia do pokonania miały 121,5 km. Złoto zdobyła Holenderka. Drugą zawodniczką Europy została Ukrainka – Lesia Kalitovska. Brąz przypadł dla Litwinki Ausrine Trebaite. Najlepiej z Polek pojechała Karolina Garczyńska (KROSS Ziemia Darłowska), która zajęła 20. miejsce. Paulina Cywińska (ALKS Stal Grudziądz) ukończyła wyścig na 57. miejscu.

Poprzedni artykułFarrar już nie jedzie w Tour de France
Następny artykułTour de Pologne 2010: Omega-Pharma Lotto z wicemistrzem olimpijskim