Francuz Jean-Christophe Peraud – wicemistrz olimpijski z Pekinu w kolarstwie górskim, będzie liderem zespołu Omega-Pharma Lotto w 67. Tour de Pologne UCI ProTour.

Przejście na szosę z kolarstwa górskiego było świetnym posunięciem ze strony Perauda. Już w swoim debiutanckim sezonie pokazuje, że ma duży potencjał, co udowodnił czwartym miejscem w Vuelta al Pais Vasco oraz ósmym w Paryż-Nicea. Francuz przygotowywał się do Tour de France, jednak upadek w Criterium du Dauphine nie pozwolił mu na ten start. Peraud wraca do wysokiej formy i liczy na udany debiut w Tour de Pologne, w którym zapowiada walkę o wysokie lokaty.

Belgijski zespół liczy również na pierwszy triumf za sprawą Kenny’ego Dehaesa, dla którego będzie to debiutancki występ w wyścigu tej rangi w tym roku. Przed Belgiem bojowe zadanie, gdyż przed rokiem jego klubowy kolega Jurgen Roelandts wygrał klasyfikację punktową, dwukrotnie plasując się na drugim miejscu na etapie.

Omega-Pharma Lotto na 67. Tour de Pologne UCI ProTour:

Kenny Dehaes, Michiel Elijzen, Leif Hoste, Jonas Ljungblad, Gerben Lowik, Jean-Christophe Peraud, Tom Stubbe I Staf Scheirlinckx.

(Biuro Prasowe LangTeam)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments