W drugim dniu Mistrzostw Europy rozgrywanych w Ankarze, odbyły się dwa wyścigi. W południe w wyścigu na czas rywalizowały Juniorki. O 15, do walki z czasem ruszyli młodzieżowcy. Podobnie jak w dniu wczorajszym, reprezentanci Polski nie odnieśli pokaźnych sukcesów a zawiedli zwłaszcza orlicy.

Juniorki miały do pokonania 13.2 km. Mistrzynią Europy została Anna Solovey (Ukraina), która z czasem 17’42”  (przeciętna. 45.76 km/h), pokonała dwie reprezentantki Francji – Pauline Ferrand-Prévot – 36 sekund straty oraz Alexię Muffat, która do złota straciła aż 1 minutę i 15 sekund. Najlepiej z Polek pojechała Karolina Karasiewicz (Centrum Społem Łódź), która ze stratą 1 minuty i 58 sekund zajęła 12. miejsce. Małgorzata Piotrowska (Ogniwo Boxmet Dzierżoniów) była 17. ze stratą 2 minut i 35 sekund.

Po południu na trasę wyruszyli orlicy. Właśnie z tym wyścigiem wiązaliśmy największe nadzieje, ponieważ reprezentowali nas zawodnicy ścigający się z powodzeniem na co dzień na zachodzie kolarze. Mistrzem Europy został Alex Dowsett (Wielka-Brytania), który nieco ponad 25 km trasę pokonał w 31’08”  (przeciętna 49.91 km/h). Srebro zdobył Francuz – Geoffrey Soupe tracąc do Brytyjczyka 14 sekund. Brąz dla Portugalczyka Nelsona Oliveiry, któremu do złota zabrakło 18 sekund. Najlepiej z Polaków pokonał Piotr Gawroński (TKK Pacific Toruń), zajmując 15. miejsce. Michał Kwiatkowski (Caja Rural) był dopiero 28. Mistrz Polski młodzieżowców w jeździe na czas – Kornel Sójka (KTK-Kalisz) był dopiero 46.