Kolejny, 13 odcinek Tour de France to lekko pofałdowany etap, jednak w końcówce znajduje się podjazd, który skutecznie pokrzyżuje plany sprinterom. Kolarze mają do pokonania odcinek z Rodez do Revel, o długości196 km

Profil etapu sprzyja licznym ucieczkom. Jednak jest kilka za i przeciw, które mogą sugerować o powodzeniu odjazdu. Ekipy liderów nie będą zainteresowane pogonią, ponieważ w perspektywie mają trudne etapy w Pirenejach, więc po prostu będą chciały wykorzystać etap na odpoczynek. Z kolei ekipy sprinterów mogą być zainteresowane skasowaniem ucieczki, ponieważ sprint z dużej grupy może nastąpić dopiero w Paryżu.

Jednak ich plany pokrzyżować może podjazd na około 8 km przed metą, na którym z pewnością dojdzie do kilku ataków harcowników. Na trasie znajdują się dwie lotne premie (47 km; 158 km) oraz pięć górskich:

Côte de Mergals (kat 4; 24 km; 3,7 km; 3,8%)
Côte de Bégon (kat 4; 31,5 km; 3,1 km; 4,5%)
Côte d’Ambialet (kat 3; 72 km; 5,2 km; 4,6%)
Côte de Puylaurens (kat 4; 125 km; 4,3 km; 3,9%)
Côte de Saint-Ferréol (kat 3; 188,5 km; 1,9 km; 6%).

Jeśli do mety nie dojedzie ucieczka, naszym faworytem w końcówce jest Thor Hushovd (Cervelo Test Team), który potrafi przetrwać cięższe podjazdy, w przeciwieństwie do Marka Cavendisha (HTC-Columbia) czy Alessandro Petacchiego (Lampre). Atakować na ostatniej hopce z pewnością będą Joaquin Rodriguez (Katusha), Samuel Sanchez (Euskaltel-Euskadi) czy Sylvain Chavanel (Quick-Step).

Początek transmisji w Eurosporcie o 13:30.

Mapa 13 etapu Tour de France > tutaj

Profil 13 etapu Tour de France > tutaj

Ostatnie kilometry > tutaj

Plan transmisji TV > tutaj

Prezentacja Tour de France > tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments