Były mistrz świata – Tom Boonen niestety nie pojawi się na starcie tegorocznej 67. edycji Tour de Pologne UCI ProTour. Mimo tego, Quick Step przysyła do Polski bardzo mocny skład.

Początkowo Boonen miał pojawić się na polskich szosach, jednak jak się okazało, w czwartek poddał się operacji lewego kolana, które uszkodził podczas Tour of California i nie zdąży wrócić do pełni sił na początku sierpnia.

Weylandt zabłysnął w 2006 roku, kiedy wygrał klasyfikację punktową wyścigu, pięciokrotnie meldując się w czołowej „10”. Rok później wrócił z większym bagażem doświadczeń, ale znów zabrakło mu centymetrów do zwycięstwa i choć stał trzykrotnie na podium, to nigdy nie na jego najwyższym stopniu. W ubiegłym sezonie Belg ponownie próbował wygrać. Najbliżej był tego na ostatnim odcinku z Rabki Zdrój do Krakowa, jednak znów stać go było jedynie na trzecie miejsce.

W cięższym terenie powinien powalczyć tegoroczny mistrz Belgii – Stijn Devolder oraz mistrz Białorusi w jeździe indywidualnej na czas Bronisława Samoiłowa.

Quick Step na TdP: Dario Cataldo, Stijn Devolder, Davide Malacarne, Bronisław Samoiłow, Matteo Tosatto, Marco Velo, Wouter Weylandt.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments