Francuska ekipa ProTour – Ag2r La Mondiale, od pierwszego sierpnia przetestuje trzech młodych kolarzy. Niestety wśród nich zabrakło Adriana Kurka, który po przybyciu przed tym sezonem do ekipy Albi Velo Sport, aspirował właśnie do miana stażysty Ag2r.

Plany Polaka pokrzyżowała kontuzja, której nabawił się w kwietniu podczas rekonesansu czasówki rozgrywanej w ramach Pucharu Francji. Adrian złamał rękę w okolicach nadgarstka i normalne starty oraz treningi wznowił dopiero w czerwcu. Wychowanek klubu ALKS Stal Grudziądz miał nadzieję na staż w ekipie Ag2r La Mondiale. O całej tej sprawie informowaliśmy już > tutaj.

Z pecha Polaka skorzystał jego klubowy kolega z filii Ag2r La Mondiale, ekipy Albi Velo Sport. Szczęśliwcem okazał się 21-letni Thomas Bonnin, radzący sobie znakomicie w górach. Młody kolarz w tym sezonie zajął 2. miejsce w Alpejskim wyścigu 2.2 UCI – Tour des Pays de Savoie, wygrał etap na podobnym wyścigu, również klasy UCI – Ronde de l’Isard oraz został najlepszym góralem wyścigu Tour du Pays Roannais.

Kolejnym stażystą jest również 21-latek, Mathieu Teychenne z drugiej młodzieżowej ekipy Ag2r – Chambéry CF. Francuz to również dobry góral który w tym sezonie wygrał wyścig Tour de Côte d’Or, zajął drugie miejsce w kategorii Elita w mistrzostwach regionu Rhône Alpes oraz zajął drugie miejsce na etapie Tour Nivernais-Morvan.

Trzecim szczęśliwcem jest Australijczyk William Clarke (Genesys Wealth Advisers). 25-latek zajął 4. miejsce w mistrzostwach Australii w jeździe na czas oraz 9. miejsce w wyścigu ze startu wspólnego.

Poprzedni artykułWysoka forma Adriana Karpiuka we francuskich klasykach
Następny artykułSergio Paulinho:”Wygrana w TdF ważniejsza od medalu olimpijskiego”