Szósty etap Tour de France to najdłuższy odcinek na trasie tegorocznego wyścigu. Kolarze mają do pokonania 225 km z Montargis do Gueugnon.

Miasto etapowe Gueugnon po raz pierwszy w historii będzie gościć kolumnę Tour de France. To kolejne niewielkie miasteczko w którym zamieszkuje nieco ponad 8 tys osób. Leży w departamencie Saône-et-Loire, w południowej Burgundii.

Na zawodników czekają cztery podjazdy 4. kategorii i mnóstwo odcinków prowadzących przez otwarte tereny Burgundii. Etap sprzyja ucieczką, które jak do tej pory jeszcze nie zaistniały w wyścigu.

Drużyny faworytów do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej będą miały w myślach już 7. etap pierwszy przedsmak gór. Dlatego też ucieczka będzie miała podwójne szanse na dojechanie do mety.

Premie górskie:

Km 69.5 – Côte de Bouhy – 2.9 km, średnie nachylenie 4 % – kategoria 4

Km 91.5 – Côte de La Chapelle-Saint-André – 2.1 km, średnie nachylenie 4.3 % – kategoria 4

Km 179.5 – Côte des Montarons – 3.6 km, średnie nachylenie 3.6 % – kategoria 4

Km 204.5 – Côte de la Croix de l’Arbre – 2.3 km, średnie nachylenie  4.5 % – kategoria 4

Faworytów do zwycięstwa na 6. etapie należy szukać w gronie uciekinierów. Z pewnością groźni będą Francuzi. Pokazać powinni się kolarze Cofidisu czyli Stephane Auge oraz Samuel Domoulin. Walczyć będzie z pewnością zwycięzca 2. etapu Sylvain Chavanel (Quick-Step). Dla ekipy BBox Bouygues Telecome o dobry wynik pokusić może się rewelacja wiosennych klasyków – Steve Chainel oraz Thomas Voeckler.

Jeśli chodzi o kolarzy z poza grona gospodarzy, uwagę warto poświęcić nad: świeżo upieczonym mistrzem Holandii – Nikim Terpstrą (Milram). Specjalista od ucieczek z Rosji, Pavel Brutt (Katusha). Niespodziankę sprawić mogą również zawodnicy BMC-Racing Team, Marcus Burchardt oraz Georg Hincapie.

Mapa 6 etapu Tour de France > tutaj

Profil 6 etapu Tour de France > tutaj

Plan transmisji TV > tutaj

Prezentacja Tour de France > tutaj