Ostatni, szósty etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków po raz trzeci w tegorocznej edycji padł łupem Andre Schulze (PSK-Whirpool). „Generalka” dla Jacka Morajko (Mróz ActiveJet).

Schulze po finiszu z peletonu, pokonując Steffena Radochlę (Team Nutrixxion) oraz Stefana Schafera (LKT Team Branderburg), został zwycięzcą ostatniego etapu Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Najlepszy z Polaków Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat Polkowice) zajął piątą pozycję.

Etap przez większą część należał do Hiszpana z ekipy Xacobeo Galicia, Gustavo Veloso Cesara, który wypracował sobie prawie 4 minutową przewagę. Jednak po 110 kilometrach jego ucieczka została skasowana.

Pod koniec etapu po raz drugi zaatakował zawodnik Xacobeo, tym razem Gustavo Lemos Dominguez. Hiszpan tak dzielnie uciekał, że peleton dogonił go dopiero na kilkadziesiąt metrów przed metą.

Triumfatorem całego wyścigu został świeżo upieczony Mistrz Polski, Jacek Morajko. Drugie miejsce zajął Pasquale Muto (Miche), a trzecie Stefan Schafer.

Klasyfikację punktową wygrał Andre Schulze, górską Yuahen Sobal (Białoruś), młodzieżową Andrei Krasilinkau (Białoruś), jubileuszową Eric Baumann (Team Netapp), a drużynową ISD Continental Team.