Kolarz HTC-Columbia, Andre Greipel po finiszu z peletonu został zwycięzcą pierwszego etapu wyścigu dookoła Austrii. Bartosz Huzarski (ISD-Neri) przyjechał w peletonie.

Greipel na kresce pokonał Bena Swifta (Team Sky) oraz Graeme Browna (Rabobank). Dla Niemca to 13 zwycięstwo w sezonie.

Jedyny Polak jadący w wyścigu, Bartosz Huzarski przyjechał w peletonie plasując się na 113 miejscu.

Wyniki 1 etapu Tour of Austria:

1 André Greipel (Ger) Team HTC – Columbia 3:38:38
2 Ben Swift (GBr) Sky Professional Cycling Team
3 Graeme Brown (Aus) Rabobank
4 Danilo Napolitano (Ita) Team Katusha
5 Nikolas Maes (Bel) Quick Step
6 Daniele Colli (Ita) Ceramica Flaminia
7 Andrea Piechele (Ita) CarmioOro NGC
8 René Weissinger (Ger) Vorarlberg – Corratec
9 Roy Sentjens (Bel) Team Milram
10 Daryl Impey (RSA) Team Radioshack
11 Thomas Bertolini (Ita) Androni Giocattoli
12 Fumiyuki Beppu (Jpn) Team Radioshack
13 Simon Zahner (Swi) BMC Racing Team
14 Clemens Fankhauser (Aut) Vorarlberg – Corratec
15 Stefan Denifl (Aut) Cervelo Test Team
16 Martin Reimer (Ger) Cervelo Test Team
17 Iljo Keisse (Bel) Quick Step
18 Emanuele Sella (Ita) CarmioOro NGC
19 Sergio Pardilla (Spa) CarmioOro NGC
20 Christoph Sokoll (Aut) Vorarlberg – Corratec
21 Gerhard Trampusch (Aut) Arbö Gourmetfein Wels
22 Andrea Noé (Ita) Ceramica Flaminia
23 Vidal Celis (Spa) Footon-Servetto
24 Riccardo Ricco (Ita) Ceramica Flaminia
25 Jackson Stewart (USA) BMC Racing Team
26 Florian Stalder (Swi) BMC Racing Team
27 Massimiliano Gentili (Ita) Ceramica Flaminia
28 Tiago Machado (Por) Team Radioshack
29 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
30 Donato Cannone (Ita) Ceramica Flaminia
31 Matthias Brändle (Aut) Footon-Servetto
32 Gregor Gazvoda (Slo) Arbö Ktm – Gebrüder Weiss
33 Davide Vigano (Ita) Sky Professional Cycling Team
34 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank
35 Fabio Taborre (Ita) Androni Giocattoli
36 Craig Lewis (USA) Team HTC – Columbia
37 John Lee Augustyn (RSA) Sky Professional Cycling Team
38 Giampaolo Cheula (Ita) Footon-Servetto
39 Harald Totschnig (Aut) Tyrol Team
40 Markus Fothen (Ger) Team Milram
41 Hayden Roulston (NZl) Team HTC – Columbia
42 Thomas Kvist Vedel (Den) Quick Step
43 Morris Possoni (Ita) Sky Professional Cycling Team
44 Fabrice Piemontesi (Ita) Androni Giocattoli
45 Paolo Bailetti (Ita) Ceramica Flaminia
46 Patrik Sinkewitz (Ger) ISD – Neri
47 Robert Förster (Ger) Team Milram
48 Stijn Devolder (Bel) Quick Step
49 David Gutierrez Palacios (Spa) Footon-Servetto
50 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha
51 Ruslan Pidgorny (Ukr) ISD – Neri
52 Paolo Longoborghini (Ita) ISD – Neri
53 Edward King (USA) Cervelo Test Team
54 Pieter Weening (Ned) Rabobank
55 Leonardo Bertagnolli (Ita) Androni Giocattoli
56 Matthew Busche (USA) Team Radioshack
57 Andrea Tonti (Ita) CarmioOro NGC
58 Laszlo Bodrogi (Fra) Team Katusha
59 Ian Stannard (GBr) Sky Professional Cycling Team
60 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
61 Reto Hollenstein (Swi) Vorarlberg – Corratec
62 Gert Dockx (Bel) Team HTC – Columbia
63 Eric Berthou (Fra) CarmioOro NGC
64 Artem Ovechkin (Rus) Team Katusha
65 Jan Sokol (Aut) Arbö Gourmetfein Wels
66 Markel Irizar Aranburu (Spa) Team Radioshack
67 Ivan Rovny (Rus) Team Radioshack
68 Cameron James Wurf (Aus) Androni Giocattoli
69 Stefan Kirchmair (Aut) Tyrol Team
70 Matthias Krizek (Aut) Tyrol Team
71 Piergiorgio Camussa (Ita) Vorarlberg – Corratec
72 Laurent Beuret (Swi) CarmioOro NGC
73 Damiano Margutti (Ita) Androni Giocattoli
74 Dominik Nerz (Ger) Team Milram
75 Edoardo Girardi (Ita) Ceramica Flaminia
76 Egor Silin (Rus) Team Katusha
77 Peter Wrolich (Aut) Team Milram
78 Luis Angel Mate (Spa) Androni Giocattoli
79 Chad Beyer (USA) BMC Racing Team
80 Dario David Cioni (Ita) Sky Professional Cycling Team
81 Marco Bandiera (Ita) Team Katusha
82 Rasmus Guldhammer (Den) Team HTC – Columbia
83 Dmitry Kozontchuk (Rus) Rabobank
84 Marcel Sieberg (Ger) Team HTC – Columbia
85 Norbert Dürauer (Aut) Tyrol Team
86 Petr Lechner (Cze) Arbö Ktm – Gebrüder Weiss
87 Raivis Belovhosciks (Lat) Ceramica Flaminia
88 Roger Hammond (GBr) Cervelo Test Team
89 Christopher Froome (GBr) Sky Professional Cycling Team
90 Dominik Hrinkow (Aut) Vorarlberg – Corratec
91 Jose Luis Rubiera (Spa) Team Radioshack
92 Jeffry Louder (USA) BMC Racing Team
93 Dominik Brändle (Aut) Tyrol Team
94 Francesco Ginanni (Ita) Androni Giocattoli
95 Noe Gianetti (Swi) Footon-Servetto
96 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha
97 Maxim Belkov (Rus) ISD – Neri
98 Ben Hermanns (Bel) Team Radioshack
99 Kjell Carlström (Fin) Sky Professional Cycling Team
100 Nick Nuyens (Bel) Rabobank
101 Joaquin Novoa Mendez (Spa) Cervelo Test Team
102 Dominique Rollin (Can) Cervelo Test Team
103 Chris Barton (USA) BMC Racing Team
104 David Gutierrez Gutierrez (Spa) Footon-Servetto
105 Jakub Kratochvila (Cze) Arbö Ktm – Gebrüder Weiss
106 Martin Pedersen (Den) Footon-Servetto
107 Thomas Faiers (GBr) Footon-Servetto
108 Inigo Cuesta (Spa) Cervelo Test Team
109 Martin Riska (Svk) Arbö Gourmetfein Wels
110 Michael Pichler (Aut) Arbö Gourmetfein Wels
111 Riccardo Zoidl (Aut) Arbö Gourmetfein Wels
112 Antonio Quadranti (Ita) CarmioOro NGC
113 Bartozs Huzarsky (Pol) ISD – Neri
114 Mauro Facci (Ita) Quick Step
115 Giovanni Visconti (Ita) ISD – Neri
116 Florian Gaugl (Aut) Tyrol Team 0:00:25
117 Chris Buttler (USA) BMC Racing Team 0:00:34
118 Björn Schröder (Ger) Team Milram 0:00:36
119 Diego Caccia (Ita) ISD – Neri 0:00:39
120 Rupert Probst (Aut) Arbö Gourmetfein Wels 0:00:42
121 Francesco Tomei (Ita) ISD – Neri 0:00:55
122 Matthias Schröger (Aut) Arbö Gourmetfein Wels 0:00:57
123 Andreas Graf (Aut) Arbö Gourmetfein Wels
124 Philipp Ludescher (Aut) Vorarlberg – Corratec
125 Stefan Pöll (Aut) Arbö Ktm – Gebrüder Weiss
126 Patrick Gretsch (Ger) Team HTC – Columbia
127 David Wöhrer (Aut) Tyrol Team
128 Michael Singer (Aut) Arbö Ktm – Gebrüder Weiss
129 Kai Reus (Ned) Rabobank
130 Josef Benetseder (Aut) Vorarlberg – Corratec
131 Luca Mazzanti (Ita) Team Katusha 0:01:07
132 Davide Malacarne (Ita) Quick Step
133 Christian Pavitschitz (Aut) Arbö Ktm – Gebrüder Weiss
134 Stefan Mair (Aut) Tyrol Team 0:01:13
135 Leigh Howard (Aus) Team HTC – Columbia 0:01:19
136 Dominik Roels (Ger) Team Milram 0:01:52
137 Paul Voss (Ger) Team Milram
138 Thomas Leezer (Ned) Rabobank 0:01:54
139 Robert Gassmayr (Aut) Arbö Ktm – Gebrüder Weiss 0:02:49
140 Stefan Probst (Aut) Arbö Ktm – Gebrüder Weiss 0:02:50
141 Raffaele Ferrara (Ita) CarmioOro NGC 0:03:41