Jacek Morajko (Mróz Active Jet), wygrał 4. etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Świeżo upieczony mistrz Polski pokonał Pasquale Muto (Miche) na finiszowych metrach w Kielcach, gdzie przed niespełna tygodniem wywalczył biało-czerwoną koszulkę. Trzeci był Tom Meeusen (Telenet Fidea).

Kolarze mieli dziś do pokonania 188,2 km z Radomia do Kielc. Na trasie znajdowało się 8 różnego rodzaju premii, 3 lotne, 2 specjalne i 3 górskie (wszystkie 3. kategorii). Końcówka wyścigu, prowadziła przez trasę weekendowych mistrzostw Polski, jednak finisz etapu miał miejsce w centrum Kielc, a nie jak było to w przypadku krajowego czempionatu – na lotnisku w Masłowie.

Pierwsze dwie premie lotne, Pionki (16,8 km) i Zwoleń (39,1km) padły łupem bardzo aktywnego dziś Marka Rutkiewicza (Mróz Active Jet) oraz Tino Meiera (LKT Brandenburg).

Dopiero na 77.kilometrze utworzyła się czołówka wyścigu w składzie: Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice), Gustavo Dominguez, Ezequiel Mosquera (Xacobeo Galicia), Mariusz Witecki, Mateusz Komar, Piotr Osiński (Mróz ActiveJet), Dariusz Baranowski ,Bartosz Grubka (Romet Weltour Dębica), Luca Ascani, Davide Torosantucci (CDC Cavaliere), Fortunato Baliani (Miche), Leopold Konig (PSK Whirlpool Author), Henning Bommel (LKT Brandenburg), Eric Baumann (NetApp), Sebastian Forke (Nutrixxion Sparkasse), Luka Mezgec i Jan Tranik (Zheroquadro Radenska). Jednak zbyt mocny skład grupki nie pozwolił jej na zbyt wiele i po kilkunastu kilometrach, peleton znów jechał razem.

Samotnego ataku spróbował Klemen Stimulak (Zheroquadro Radenska). Jak później się okazało była to słuszna decyzja. Słoweniec miał nawet  6 minut przewagi.

Na podjeździe pod pierwszą premię górską 3.kategorii  zaatakował Jacek Morajko (Mróz ActiveJet),  do jego koła doskoczył  Pasquale Muto (Miche). Duet bardzo dobrze współpracował i na metę w Kielcach wjechał z minutową przewagą. Lepszym sprinterem okazał się Morajko, pokonując Muto. Z grupki pościgowej najlepiej finiszował Tom Meeusen.

Pełne wyniki 4 etapu > tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments