W porównaniu z majowym rankingiem, wiele się nie zmieniło, na czele nadal Giovanni Visconti (ISD-Neri), drugi Jens Keukeleire (Cofidis), a trzeci jest Pierrick Fedrigo (BBox). Przemysław Niemiec (Miche), jest 15.

Visconti w tym miesiącu dołożył punkty podczas Tour of Luxemburg (2.HC), gdzie wygrał 1. etap, zajął drugie miejsce na 3. etapie. Cały wyścig ukończył na 12. pozycji. Przed tygodniem dołożył do tego 2. miejsce w klasyfikacji generalnej Tour of Slovenie (2.1UCI).

27- latek z Włoch w sobotę zdobył jeszcze tytuł mistrza Włoch w wyścigu ze startu wspólnego.

Keukeleire – 22 letni Belg w ubiegłym miesiącu zajął 2. miejsce na etapie Boucles de la Cayenne (2.2 UCI).

Pierrick Fedrigo swoją dobrą 3. pozycję zawdzięcza głównie wyścigowi Critérium International, gdzie wygrał etap na jednym był 3, oraz triumfował w całym wyścigu.

Visconti zgromadził w sumie 441.8 pkt. Keukeleire 330 pkt. Francuz Fedrigo z 295 punktami jest na trzeciej pozycji rankingu.

Najlepiej z Polaków wypada Przemysław Niemiec, który jest 15. z 199 punktami.

Marek Rutkiewicz (Mróz Active Jet) jest 52 (128 pkt).

Bartosz Huzarski (ISD-Neri) – 64 (116.8 pkt).

Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice) – 82 (96 pkt).

Jacek Morajko (Mróz Active Jet) – 148 (59 pkt).

Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice)  – 165 (54 pkt).

Michał Gołaś (Vacansoleil) – 167 (53 pkt).

Michał Kwiatkowski (Caja Rural) – 201 (44 pkt).

Kamil Zieliński (CCC Polsat Polkowice) –  272 (32 pkt).

Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice) – 323 (26 pkt).

Błażej Janiaczyk (Mróz Active Jet) – 325 (25 pkt).

Tomasz Kiedyś (CCC Polsat Polkowice) – 329 (24 pkt).

Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice) – 366 (20 pkt).

Mateusz Taciak (Mróz Active Jet) – 387 (18 pkt).

Adam Sznitko (CCC Polsat Polkowice) – 519 (12 pkt).

Zbigniew Gucwa (Albi Velo Sport) – 519 (12 pkt).

Rafał Majka (Petroli Firenze) – 519 (12 pkt).

Dariusz Batek (CCC Polsat Polkowice) – 592 (8 pkt).

Tomasz Smoleń (CCC Polsat Polkowice) – 643 (8 pkt).

Piotr Kripsza (Aktio Group Mostostal Puławy) – 688 (6 pkt).

Wojciech Migdal (WLKS Krakus) – 744 (5 pkt).

Adam Wadecki (Aktio Group Mostostal Puławy) – 744 (5 pkt).

Wojciech Kaczmarski (Legia – Felt) –  786 (4 pkt).

Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat Polkowice) – 835 (2 pkt).

Paweł Poljański (GKS Cartusia) – 835 (2 pkt).

Dariusz Rudnicki (Aktio Group Mostostal Puławy) – 835 (2 pkt).

Poprzedni artykułPrezentancja 21 Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków 2010
Następny artykułKolejny młody talent w zespole ProTour. Tym razem wzmacnia się Rabobank.