Tom-Jelte Slagter, nowy mistrz Holandii w kategorii U-23 przenosi się z kontynentalnej ekipy Rabobanku do zespołu ProTour. Ekipa poinformowała również, że przedłużyła kontrakty ze swoimi dwoma dotychczasowymi zawodnikami: Stevenem Kruijswijkiem i Maartenem Tjallingii.

20-letni Slagter przed sezonem dołączył do kontynentalnej, młodzieżowej ekipy Rabobanku. Holender, który jest dobrym góralem i jest bardzo zadowolony z perspektywy podwyższania swoich umiejętności.”Mam nadzieję, że będę się dalej rozwijał” – opowiadał. „Nadal będę zbierał doświadczenie, jednak teraz na  wyższym poziomie.”

W tym sezonie, młody Holender wygrał etap podczas Circuit des Ardennes, zajął 7. miejsce w Liège-Bastogne-Liège dla młodzieżowców i był jedenasty w Circuito Montanes.

Rabobank przedłużył kontrakty z Stevenem Kruijswijkiem i Maartenem Tjallingii. 23-letni Kruijswijk spędził trzy lata w kontynentalnej ekipie Rabobanku, a już w tym sezonie w swoim debiucie, zajął 18. miejsce w klasyfikacji generalnej Giro d’Italia. Natomiast 32-letni Tjallingii – specjalista od klasyków i ucieczek jest zawodowcem od 2003 roku, a od 2009 jest kolarzem Rabobanku.

Kruijswijk i Slagter to dwóch chłopaków, którzy idealnie pasują do naszej wizji” – powiedział dyrektor ekipy, Erik Breukink. „Są młodzi i utalentowani. Stevens zrobił duży krok naprzód, a Slagter również nas pozytywnie zaskoczył. Natomiast Tjallingii już stał się jednym z filarów zespołu.”

Przypomnijmy że wczoraj ekipa Garmin-Transitions, również podpisała kontrakt ze świeżo upieczonym mistrzem w kategorii młodzieżowców Amerykaninem, Andrew Talansky`m.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments