Już dziś, odbędą się pierwsze wyścigi ze startu wspólnego, podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym – Kielce 2010. Na trasę wyruszą kobiety oraz kolarze do lat 23.

Ten kto choć raz był i przejechał trasę w Masłowie, wie że nie należy ona do najlżejszych… Wydawało by się dosyć dwa łagodne profilowo podjazdy są jak bułka z masłem dla kolarzy, jednak ich sztywność daje się we znaki.

Po dniu przerwy, w sobotę rano na trasę wyjedzie- elita kobiet wraz z orliczkami. Panie wyruszą spod Kieleckiego Centrum Kultury w Kielcach i do pokonania będą mieć 115 kilometrów czyli 6 rund po 17,1 km każda z 12 kilometrowym dojazdem do rundy.

Faworytką wyścigu jest z pewnością triumfatorka czwartkowej czasówki – Maja Włoszczowska (CCC Polkowice), która będzie mogła liczyć na swoje koleżanki z teamu Olę Dawidowicz, Magdalenę Sadłecką. Najmłodsza z nich – Paula Gorycka, powalczy o medal w wyścigu U-23.

Nie można zapominać o Paulinie Brzeźnej (Red Sun) oraz o obrończyni tytułu z przed roku – Małgorzacie Jasińskiej (System Data – Potorscy Barczewo), dla której trasa w Kielcach jest chyba zbyt ciężka. Do wyżej wymienionej dwójki dodać musimy trzecią naszą zawodniczkę ścigającą się za granicą czyli Sylwie Kapustę (Safi-Pasta).

O niespodziankę pokusić mogą się młode zawodniczki. Eugenia Bujak (Zagłębie Sosnowiec) oraz Katarzyna Solus (Dek Meble Cyklo Korona Kielce). Groźne będą również kolarki z Dolnego Śląska czyli Natalia Frączek, Paulina Guz, Natalia Mielnik (LKS Ogniwo BoxMet Dzierżoniów) oraz Monika Brzeźna (KS Ślęża Sobótka).

O 14, tuż po zakończeniu wyścigu pań, na trasę wyjadą młodzieżowcy. Zawodnicy którzy nie przekroczyli 23-roku życia do pokonania będą mieć 171 km ( 10 rund x 17,1 km ).

Do faworytów zaliczyć można z pewnością ubiegłorocznego triumfatora – Michała Kwiatkowskiego (TKK Pacific Toruń/Caja Rural), który będzie chciał się odegrać zwycięzcy czasówki – Kornelowi Sójce (KTK Kalisz). A ten z pewnością w wyścigu ze startu wspólnego tanio skóry nie sprzeda. Do walki o zwycięstwo włączy się Piotr Gawroński (TKK Pacific Toruń).

Bardzo silnym składem dysponuje ekipa KS Pogoń Mostostal Puławy dla której w szczególności Piotr Sztobryn oraz Jarosław Kowalczyk powalczą o medale.

Na pewno na tej trasie powalczy o podium Rafał Majka (WLKS Krakus/Petroli Firenze).

Również Paweł Polijański oraz Kamil Gradek (GKS Cartusia Kartuzy), po udanym początku sezonu będą chcieli pokusić się o swój największy sukces w karierze.

Lista startowa > tutaj

Mapa wyścigu ze startu wspólnego:

 

 Profil wyścigu ze startu wspólnego:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments