Małgorzata Jasińska (System Data – Potorscy Barczewo) pokonując Maję Włoszczowska oraz Aleksandrę Dawidowicz (obie CCC Polkowice), została Mistrzynią Polski w kolarstwie szosowym w wyścigu ze startu wspólnego. Wśród orliczek triumfowała Paula Gorycka.

Zawodniczki miały do pokonania około 115 kilometrów czyli 6 rund po 17,1 km każda z 12 kilometrowym dojazdem do rundy.

Mniej więcej w połowie dystansu, na czele pojawiły się faworytki dzisiejszej rywalizacji: Maja Włoszczowska i Ola Dawidowicz, Małgorzata Jasińska oraz Eugenia Bujak (Zagłębie Sosnowiec).

Tuż za czołową czwórką, podążały Paula Gorycka (CCC Polkowice,) Anna Harkowska (IKS Fizjotech Warszawa) oraz Paulina Brzeźna (Red Sun Cycling Team). 20 sekund za nimi: Paulina Cywińska (ALKS Stal Ocetix Grudziądz), Martyna Klekot  (CZKKS Tadpol Kolejarz Jura) oraz Sylwia Kapusta-Szydlak (Safi Pasta Zara).

Zawodniczki z tyłu, nie mogły jednak dojechać do czołówki, w której to cały czas dochodziło do nieskutecznych ataków. O zwycięstwie zadecydował więc sprint . Najlepsza okazała się Gosia Jasińska, pokonując Maję Włoszczowską oraz Olę Dawidowicz. Złoto w orliczkach zdobyła Gorycka, srebro Bujak – która cały czas dzielnie trzymała się w czołowej czwórce słabnąc dopiero na ostatniej rundzie.

Wyniki :

 1  1 POL19840118 JASIŃSKA        Małgorzata TEAM SYSTEM DATA-POTORSCY BA 3 03 08
 2  2 POL19831109 WŁOSZCZOWSKA    Maja       CCC POLSAT POLKOWICE         3 03 09   0 00 01
 3  3 POL19870204 DAWIDOWICZ      Aleksandra CCC POLSAT POLKOWICE         3 03 40   0 00 32
 4 42 POL19810910 BRZEŻNA         Paulina    RED SUN CYCLING TEAM         3 03 51   0 00 43
 5 25 POL19800320 HARKOWSKA       Anna       IKS FIZJOTECH WARSZAWA       3 04 17   0 01 09
 6  5 POL19901005*GORYCKA         Paula      CCC POLSAT POLKOWICE         3 04 32   0 01 24
 7 37 POL19890625*BUJAK           Eugenia    GK ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC        3 06 02   0 02 54
 8 55 POL19890816*PAWŁOWSKA       Katarzyna  UKS JEDYNKA LIMARO KÓRNIK    3 10 45   0 07 37
 9 11 POL19900802*CYWIŃSKA        Paulina    ALKS STAL OCETIX GRUDZIĄDZ   3 10 45   0 07 37
10 35 POL19880321*SOLUS-MIŚKOWICZ Katarzyna  DEK-MEBLE CYKLO KORONA KIELC 3 11 11   0 08 03
11 19 POL19910112*MIELNIK         Natalia    LKS OGNIWO BOXMET DZIERŻONIÓ 3 13 37   0 10 29
12 26 POL19890921*WOJTYRA         Małgorzata KS ELEKTRO-BUD-BOGO SZCZECIN 3 14 45   0 11 37
13 21 POL19910121*RUTKOWSKA       Natalia    PTC PRUSZKÓW                 3 14 45   0 11 37
14 30 POL19880701*KLEKOT          Martyna    CZKKS TADPOL KOLEJARZ JURA   3 14 45   0 11 37
15 50 POL19910423*REK             Agnieszka  LKK LUKS SŁAWNO              3 14 45   0 11 37
16 17 POL19910712*GUZ             Paulina    LKS OGNIWO BOXMET DZIERŻONIÓ 3 16 55   0 13 47
17 18 POL19880830*FRĄCZEK         Natalia    LKS OGNIWO BOXMET DZIERŻONIÓ 3 16 55   0 13 47
18 29 POL19880218*GREGORCZYK      Magdalena  KS ELEKTRO-BUD-BOGO SZCZECIN 3 17 03   0 13 55
19 48 POL19860727 ZAMOLSKA        Magdalena  MERIDA GLIWICE               3 17 48   0 14 40
20 13 POL19900929*MITKOWSKA       Natalia    ALKS STAL OCETIX GRUDZIĄDZ   3 17 48   0 14 40
21 22 POL19890208*DĄBROWSKA       Renata     PTC PRUSZKÓW                 3 17 59   0 14 51
22 31 POL19840123 KRAWCZYK        Monika     CZKKS TADPOL KOLEJARZ JURA   3 17 59   0 14 51
23 34 POL19750710 WARCZYK         Dorota     LKK START TOMASZÓW MAZOWIECK 3 17 59   0 14 51
24 27 POL19891129*KULISCH         Angelika   KS ELEKTRO-BUD-BOGO SZCZECIN 3 17 59   0 14 51
25 60 POL19811020 WASIUK          Marzena    LUKK PRIM SZYŁAK KARMELEK EŁ 3 17 59   0 14 51
26 28 POL19890701*SZCZUKO         Diana      KS ELEKTRO-BUD-BOGO SZCZECIN 3 17 59   0 14 51
27 68 POL19920521#FABISZAK        Daria      KK KROSS ZIEMIA DARŁOWSKA    3 17 59   0 14 51
28 33 POL19911113*ZIEMIŃSKA       Małgorzata MKS EMDEK-BUDOPOL SA BYDGOSZ 3 17 59   0 14 51
29 32 POL19861128 JASIŃSKA        Edyta      MKS EMDEK-BUDOPOL SA BYDGOSZ 3 17 59   0 14 51
30 44 POL19890626*GREGOROWICZ     Dorota     MERIDA GLIWICE               3 17 59   0 14 51
31  6 POL19890913*SZYBIAK         Ewelina    CWKS RESOVIA RZESZÓW         3 18 13   0 15 05
32 24 POL19911015*MENZIŃSKA       Paulina    LUKS PAGED OLIMPIJCZYK MORĄG 3 19 05   0 15 57
33 12 POL19900502*PIK             Katarzyna  ALKS STAL OCETIX GRUDZIĄDZ   3 21 06   0 17 58
    4 POL19820317 SADŁECKA        Magdalena  CCC POLSAT POLKOWICE           Aban
    8 POL19870902 BODANKA         Katarzyna  TRAMWAJARZ ŁÓDŻ                Aban
    9 POL19711024 MATUSIAK        Bogumiła   TRAMWAJARZ ŁÓDŻ                Aban
   14 POL19831005 STANIEWSKA      Sabrina    ALKS STAL OCETIX GRUDZIĄDZ     Aban
   39 POL19870606 PYRGIES         Magdalena  GK ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC          Aban
   41 POL19910103*KUSIDŁO         Katarzyna  LUKS FENIKS CZERNICA           Aban
   47 POL19900513*NOWAK           Dominika   MERIDA GLIWICE                 Aban
   51 POL19910103*GARCZYŃSKA      Karolina   KK KROSS ZIEMIA DARŁOWSKA      Aban
   52 POL19890610*KOMOŚ           Żaneta     KK KROSS ZIEMIA DARŁOWSKA      Aban
   56 POL19890413*PIASECKA        Natalia    UKS JEDYNKA LIMARO KÓRNIK      Aban
   57 POL19821208 KAPUSTA-SZYDLAK Sylwia     SAFI PASTA ZARA MANHATTAN      Aban
   38 POL19860516 GRZYB           Karolina   GK ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC          N.Wy
   45 POL19860526 BUGDOŁ          Ewa        MERIDA GLIWICE                 N.Wy
   49 POL19910112*SKIBA           Marzena    MERIDA GLIWICE                 N.Wy
   59 POL19910925*ŁĄGIEWKA        Agnieszka  CZKKS TADPOL KOLEJARZ JURA     N.Wy
   15 POL19750722 KIZERWETTER     Magdalena  ALKS STAL OCETIX GRUDZIĄDZ     limit
   40 POL19901031*JANICKA         Katarzyna  LKS TRASA ZIELONA GÓRA         limit
   43 POL19911012*BRZEŻNA         Monika     KS ŚLĘŻA FELT SOBÓTKA          limit
   46 POL19861223 OLEŚ            Aleksandra MERIDA GLIWICE                 limit
   58 POL19910306*RYBARCZYK       Weronika   UKS TRÓJKA JAROCIN             limit
   69 POL19921130#NAPIERALSKA     Sabina     KK KROSS ZIEMIA DARŁOWSKA      limit
   70 POL19920206#PIOTROWSKA      Małgorzata LKS OGNIWO BOXMET DZIERŻONIÓ   limit

Foto: Łukasz Stawiarz